Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Purpurové stíny

82%
4 9
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Purpurové stíny Originální název: Purpurschatten

Nejnovější vydání:
Knižní klub - 2000
ISBN: 80-7202-761-1
Počet stránek: 364
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 20x v přečtených
v knihovně 7x v knihovně
k přečtení 7x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Knižní klub (2000) 80-7202-761-1 364

Na zahraniční cestě se Alexander Brodka, známý fotoreportér, dozví, že jeho matka zemřela. Neprodleně se vrací domů, ale matka je již pochována. Hrobník ho však ujišťuje, že v hrobce je prázdná rakev.
Od té chvíle se začnou dít podivné věci. Neznámý hlas v telefonu Brodku varuje. Jen náhodou unikne atentátu. Vězí za tím manžel jeho milenky Julietty, který se o něm dozvěděl? Nebo to všechno má něco společného s matčinou pozůstalostí? Při svém pátrání narazí Brodka na matčiny dopisy z mládí, v nichž se mluví o velké lásce. Zdá se, že nitky vedou k jeho otci, kterého nikdy nepoznal. Ale proč ho chce někdo za každou cenu umlčet?
Brodka je obviněn z vraždy a dokonce se dostane do blázince. Jeho milenku Juliettu, která vede úspěšně uměleckou galerii, existenčně ohrozí skandál s falzifikáty obrazů. Zpočátku každý sám a posléze oba společně sledují stopu, která vede do Říma, k tajné organizaci za zdmi Vatikánu, ke kardinálům, zákeřným vrahům a nenápadnému hrobu na Santo Campo. Nápis na prostém náhrobku osvětlí Brodkovi skutečný rozsah spiknutí. Pochopí, že je ohrožen nejen jeho život, ale i život jeho milenky. Neboť Svatá mafie se nezastaví před ničím. Aby si udrželi moc, plánují muži v purpuru bezpříkladný zločin.. (Založil/a: lera)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

rafzaw
100% 100% 100% 100% 100%
  2. 11. 2010, 8:42
Hned na začátku musím napsat. Pan Vandenberg umí. Kdybych měl čas (nechodil do práce a nestaral se o rodinu…), tak knížku přečtu za jedním tahem. Hlavní hrdina Alexander Brodka si během několika týdnů prožije perné chvilky, než se dozví, co bylo skutečnou příčinou podivných věcí, které se kolem něho děly. Knížka se celou dobu rozvíjí, čtenář se v přiměřených dávkách dozvídá informace potřebné k vyřešení skládanky. Deset stránek před koncem jsem nechápal, jak chce autor vměstnat vyvrcholení poněkud spletitého děje do tak malého obsahu, nicméně musím konstatovat, že se mu to vyvedlo, avšak klidně mohl závěr být delší. Jsou totiž knížky, které se chce číst dál…