Kapitán Nemo I: Nemova říše

ISBN: 80-85491-02-8

Sfinga (1992) 80-85491-02-8 145
Profil (1969)
K. Červenka (1947)

První díl trilogie Kapitán Nemo Knížka vypráví o dobrodružství ponorky Nautilus, její posádce a o jejích 2 velitelích - Arnoštu Farinovi (profesor elektrotechniky a chemie) a Rogerovi (geolog), kteří se dostali do Nemovy podzemní říše, kde viděli úžasné a neuvěřitelné věci! (Založil/a: trevize)

vladislaus
  12. 2. 2014, 15:23
Tento první díl není příliš dobrodružný. Převážnou část tvoří popis vynálezů a Nemovy podzemní říše.
NIPPON
  18. 9. 2012, 20:55
Trilogii Kapitán Nemo jsem četl někdy na základní škole a pamatuju si, jak jsem při četbě byl zachumlaný do čerstvě vypraného a usušeného prádla, které mamka zrovna přinesla domů na postel a chystala se ho žehlit - byl tam klid a já si mohl pěkně číst. Všechny ty úžasné stroje, Atlantida, podzemí, to byl pro mě dobrodružný ráj...
veck.nuh
  18. 10. 2014, 10:11
Zápas s nebem jsem měl za sebou, tak jsem věděl do čeho jdu. Nezklamal jsem se. Kapitán Nemo od Trosky, je mi bližší než kapitán Nemo od Verna. Troska znal české kluky lépe než Verne. :-)
L_O_U_S
  19. 7. 2015, 9:24
Série Kapitán Nemo je poměrně vyrovnaná. Podzemní říše se spoustou technických vymožeností, výprava do Atlantidy a cesta do Indonésie mají své sci-fi kouzlo.
ffoxik
  3. 10. 2016, 1:40
Četl jsem tuto knihu až dlouho po Zápasu s nebem. Přišlo mi to poněkud utahané a oproti Zápasu s nebem málo popisné a také málo dobrodružné. Bylo z knihy cítit až moc budování na odkazu Julese Verna.
KatherineAnna
  1. 5. 2010, 18:08
Kniha, kterou budu mít v srdíčku asi hodně dlouho. Obě série od Matzala jsem přečetla jako předpubertální špunt (stejně jako Den Trifidů, asi 12 let). Byla to jedna z mála knih, u kterých jsem byla na konci smutná z toho, že jsem ji UŽ DOČETLA.