Objevy redaktorů Mladá fronta Dnes

Objevy redaktorů Mladá fronta Dnes Originální název: Objevy redaktorů Mladá fronta Dnes : plus 20 záhad polistopadové historie

Práh - 2009
ISBN: 978-80-7252-268-2

Práh (2009) 978-80-7252-268-2 151

Není nic záhadnějšího než dvacet let naší takzvané svobody. Už samotný její začátek: Byla to revoluce, nebo akce tajné policie? Jak mohou být odsouzení zločinci přáteli politiků a prohánět se po světě? Proč nepoznáme kriminalistu od kriminálníka? Novináři Mladé fronty Dnes Martin Komárek a Ladislav Verecký už patnáct let ve svých Objevech odhalují absurditu, ve které žijeme. Jejich nejstrašlivější satirické předpovědi o pokrytectví a ziskuchtivosti politiků skutečnost často dokáže naplnit. Nyní tedy přicházejí vedle Objevů i se souborem dvaceti největších záhad naší polistopadové politiky, o nichž se sice v hospodách šušká, ale neodvážil se je sepsat ani Klausův tajemník Hájek. Odnášel si Paroubek domů maso, když byl šéfem restaurací a jídelen? A co kdo ví na Havla? Jaká je Klausova sexuální orientace? A není ruským agentem? Proč tak milujeme normalizační umělce, jako je Gott nebo David? A jaká je vůbec úloha naší země ve světových dějinách? (Založil/a: skjaninka)