Zmije hraje golf

Originální název: Fer-de-lance

BB art - 1994
ISBN: 80-7257-209-1

BB art (1994) 80-7257-209-1 208

Fred Durkin, Wolfův externi spolupracovník, přivádí přítelkyni své ženy, která pohřešuje svého bratra. Zanedlouho se ukáže, že bratr byl zavražděn a Wolfe se ujímá případu. Není úplně jasné, proč se do věci pouští; lze pochybovat o tom, že by to bylo kvůli tisícovce dolarů, kterou mu ze svých celoživotních úspor italské přistěhovalkyně nabízí sestra zavražděného. Avšak i pokračování příběhu odpovídá tomu, nač jsme zvyklí. A tak se brzy ukáže, že případ se týká mnohem lépe situovaných vrstev, a objeví se i nabídka velmi tučné odměny. V tomto případě zvláště vítaná, protože i Archie už nějakou dobu dostává jen poloviční plat… (Založil/a: trevize)

stepuli
  19. 2. 2014, 20:24
U tohoto příběhu mi moc nesedlo předbíhání děje. Jak nejdřív autor popíše jak dopadl výslech někoho a jak ho odvezl Archie domů a potom teprve jak probíhal samotný výslech a co se dozvěděli. Chvilku mi trvalo než jsem se zorientovala v tom, co se už stalo a co ještě ne a že se vlastně vrací v ději. Ale jinak klasicky kvalitní Rex Stout.