Upíří pasti

Upíří pasti Originální název: Vampire A-go-go

Plejáda - 2010
ISBN: 978-80-87374-02-3

Plejáda (2010) 978-80-87374-02-3 232

Tentokrát čtenářům namíchal silný fantasy koktejl, do kterého přidal všechny prvky, které bychom od tohoto žánru očekávali - setkáme se s upírem, vlkodlakem, kouzelníky a čarodějkami, duchy i alchymisty hledajícími tajemství nesmrtelnosti. Překvapí nás také po zuby ozbrojení kněží a jeden rabín, jenž se vyzná v černé magii.
Hlavním dějištěm je Praha. Hlavní protagonista románu, univerzitní student Allen, je pověřen úkolem asistovat profesoru Evergreenovi při výzkumu o Kafkovi v Praze. Velmi brzy ale zjistí, že to, po čem chce profesor v našem hlavním městě pátrat, nemá s literaturou nic společného. Jde mu totiž o samotný kámen mudrců, pocházející z dob vlády císaře Rudolfa II., který si s jeho pomocí chtěl údajně zajistit nesmrtelnost.
Kdo máte rádi černý humor, parodii na žánry fantasy a horor, absurditu, ale také "drsnější" ráz, krvavé i erotické výjevy, tomu by neměla tato publikace uniknout. (Založil/a: barianna)

teola
  20. 5. 2012, 13:19
Nedočetla jsem to. Ze začátku to nevypadalo špatně, ale postupem času mě to začalo nudit. Možná se k tomu někdy vrátím - možná taky ne.