Tajemství

Poprvé vydáno celosvětově: 2002

BB art - 2004
ISBN: 8073413965

BB art (2004) 8073413965 184

„Já si píšu deník," řekla Zlata. "Já taky," přiznala se Indie a hned zrudla. "Holky, holky!" zavrtěla hlavou babička. "Já si teda deník nepíšu. Nemám v úmyslu se někomu svěřovat se svejma tajnostma." Indie žije ve velkém přepychovém domě s matkou, s níž si vůbec nerozumí, a s otcem, který je v poslední době nějak nervózní a roztržitý. Indie si po vzoru svého idolu, Anny Frankové, píše deník plný tajemství, odehrávajících se u nich doma, a cítí se osaměle. Zlat;a žije se svou babičkou, kterou miluje, v panelákovém bytě na sídlišti. Bojí se totiž vrátit ke své matce a jejímu násilnickému partnerovi. Její deník byl původně Slabikářem mučících nástrojů na Terryho, matčina posledního přítele. Při náhodném setkání přeskočí mezi dívkami jiskra opravdového přátelství. Když musí Zlata utéct z domova, napadne Indii, že by se u ní Zlata mohla ukrýt - jako se za války ukrývala Anna Franková. A tak vznikne jejich největší společné tajemství. (Založil/a: z-u-z-a)

kajas1993
  21. 8. 2012, 10:52
Jeden z nejnapínavějších příběhů od Jacqueline Wilson. Hltala jsem každičké slovo a hlavním hrdinkám jsem velice fandila.
Dee-Dee
  11. 9. 2013, 15:33
Moje druhá nejoblíbenější knížka od Wilsonové. Hlavní hrdinky jsem měla ráda a celkem se mi líbil příběh.