Kolonie

Originální název: Colony

Argo - 2004
ISBN: 80-7203-625-4

Argo (2004) 80-7203-625-4 244

Lidstvo stojí tváří v tvář vyhynutí. Jedinou nadějí na přežití představuje nalezení nové planety. Posádka vesmírné lodi Výkvět vůle, složená z výkvětu lidského rodu, se vydává ke hvězdám na pouť, která má trvat po mnoho generací.
Jenže v desátém pokolení se cosi pokazí. Kapitánem je teď uhrovitý adolescent, který dává planetám jména podle tělesných funkcí a orgánů, a velitelkou výzkumného oddělení je náboženská fanatička, která na nebezpečí reaguje bičováním vlastního nahého těla. A jediný člověk, jenž je může zachránit, poslední naděje celého lidstva, je troska složená z kousků, které by i ten nejhladovější kanibal nechal na talíři.

illy
  16. 4. 2012, 15:58
Na mém chechtometru to desítku nemá, ale hlasitě se zasmát se mi dařilo. Grantova Neschopnost je geniální, tato kniha "pouze" dobrá.
Gallienus
  18. 5. 2015, 15:16
Není to nejlepší autorova práce, ale zasmál jsem se a to docela dost. Hlavní hrdina je fajn, ale otec Levis byl opravdu člověk na správném místě, takhle by nejspíš chtěl žít po pár letech celibátu asi každý kněz, jeho morálka velmi obdivuhodná, tento člověk by se hodil na Titaniku, hned věděl koho má zachránit... Škoda, že není žádné pokračování, docela by mě zajímalo jak by se vyřešil problém s trubci, ti chudáci byli nebezpeční sami sobě.
schumick
  9. 12. 2012, 14:24
Souhlasím s tím, že na Trpaslíka to nemá ani náhodou, ale vtipné, čtivé a zábavné to je taky.
Možná kdyby byla Kolonie předchůdcem Trpaslíka, odpustil bych vše. Bohužel je toto dílo následníkem a autorova nemohoucnost se od kultu Trpaslíka odpoutat je až moc vidět.
I tak to byla příjemná oddychovka hodná dalšího doporučení.
Zvláště klonovaní trubci zabezpečující pořádek a bezpečnost jsou až "vtipně tupí" (nevím, zda se Rob Grant inspiroval Městskou policií, ale pokud ne, tak je to neuvěřitelná shoda okolností :) ).
V.Silver
  20. 11. 2011, 12:16
Na Trpaslíka to samozřejmě nemá, ale kniha mne velice bavila a jako odpočinkové čtení se rozhodně hodí ;)
DannyBoy80
  24. 11. 2010, 14:27
Takový slabý odvar kopírování Červeného Trpaslíka, kde je spousta atributů podobných. Místy je to docela nudné, místy je to dobré. Jakoby autorovi došly nápady.