Zápas s nebem II: Podobni bohům

Originální název: Podobni bohům

Sfinga - 1992
ISBN: 80-85491-21-4

Sfinga (1992) 80-85491-21-4 223
Toužimský a Moravec (1943)
Toužimský a Moravec (1940)

Strhující způsobem dějová trilogie (Smrtonoš, Podobni bohům, Metla nebes) nemá svým rozmachem v české sci-fi obdobu . Nekladl si žádné vědecké ani technické zábrany. Jeho univerzální technickým prostředkem je rozmanitě transformovaná statická elektřina, a hrdinové příběhu (druhá generace předchozí trilogie Kapitán Nemo) postupně navštěvují bytosti na kosmických tělesem, Měsícem počínaje a Merkurem konče. Na každém osmickém tělesu nacházejí inteligentní bytosti a vyspělé civilizace. Autor správně předpokládá, že čtenář nebude namítat proti vědecké nevěrohodnosti. Podstatný je děj, ten tu nenechává vydechnout ani hrdiny, ani čtenáře. (Založil/a: trevize)

RockWagram
  28. 10. 2013, 20:02
Vyrostl jsem na Verneovkách, které jsem v dětství doplnil touto trilogií. A vzhledem k tomu, že si tyto Troskovy příběhy docela živě vybavuji, nemohu si dovolit nezařadit je do svého seznamu přečtené literatury na cbdb. Bylo to pro mě úžasné dobrodružství z let základní školy.
DISP
  12. 4. 2014, 1:01
Zápas s nebem od Jana Trosky je vzpomínkou na krásné dětství a úžasná dobrodružství s pročítanou fantazií,...
L_O_U_S
  19. 7. 2015, 14:58
Zápas s nebem až příliš povoluje uzdu fantasii autora (což je u sci-fi možná podivná výtka, ale mně seděl Kapitán Nemo více).