Neznámá z Rygu

Neznámá z Rygu Originální název: L'inconnue de Ryg

Ivo Železný - 1998
ISBN: 80-240-0287-6

Ivo Železný (1998) 80-240-0287-6 120

Mark Stone a android Ray se vydávají na jednu ze svých obvyklých misí. Jejich cílem je planeta Ryg, jejíž obyvatelé dosud žijí v hlubokém feudalismu. Naši přátelé musí překonávat nejen nástrahy divoké přírody, ale i intriky krutého vládce hraběte Varga a útoky nepřátelských kmenů. Brzy zjišťují, že se na planetě děje něco neblahého a že to souvisí se sympatickým párem, s nímž se spřátelili. Kdo ve skutečnosti je baron Stur a jeho sličná choť Tora a odkud pocházejí? (Založil/a: trevize)

lennyd
  29. 7. 2010, 8:44
Mark s Rayem se vydávají na další misi, tentokráte na planetu Ryg. Ihned po příjezdu se Markovi podaří "vybojovat" si malé panství, které doposud strádalo pod krutou rukou svého předchozího vládce. Malými vylepšeními se snaží svým poddaným pomoci a sleduje, že velmi podobně se chovají i jeho milí sousedé, baron Stur se svojí ženou...
Neznámou z Rygu jsem četl snad tisíckrát - ideální pohodové čtení pokud máte dvě hodinky volného času - navíc je baronka z Rygu vděčnou postavou pro spoustu dalších Stoneovek (bohužel systém vydávání knih českým distributorem - napřeskáčku - v tom udělal čtenářům hodně velký zmatek)