Magie pro začátečníky

Originální název: Magic for Beginners

Argo - 2008
ISBN: 978-80-7203-940-1

Argo (2008) 978-80-7203-940-1 273

Povídky od americké autorky, která je novým hlasem americké nezávislé literární scény v oblasti fantasy a sci-fi.

Představte si, jaké povídky by asi psal Jorge Luis Borges, kdyby vyrostl v americkém maloměstě na béčkových hororových filmech. Představte si pohádky bratří Grimmů přepsané Dostojevským. Asi takhle nezařaditelné jsou povídky americké spisovatelky Kelly Linkové: vtipné a podmanivé, magický realismus od kuchyňského dřezu.

Linková píše o zombiích, večerkách, ve kterých straší, o králících, superhrdinech, kočkách, manželství, kanónech, pávech i o vesnici, která se vejde do jedné kabelky. Elegantně při tom překonává žánrová omezení fantasy a science fiction; taková originalita se nenarodí často. Aneb jak řekl Michael Chabon: „Od dob Donalda Barthelmyho se v americké próze nevyskytl hravější hlas s temnými podtóny.“ (Založil/a: Metalyza)

Kelly Link Kelly Link
*1969

bublynka22
  30. 12. 2015, 14:36
tak nevím, kde se stala chyba, ale tohla byla jedna z největších slátanin, co se mi kdy dostaly do rukou. Žádná povídka mě nedokázala vtáhnout do děje, a když už jsem něco dočetla, nemělo to pointu. Takže co se na tom lidem líbí tak, že knize přidělují hvězdičky a autorce literární ceny?