Operace Bakchus

Operace Bakchus Originální název: Opération Bacchus

Ivo Železný - 1997
ISBN: 80-7210-677-5

Ivo Železný (1997) 80-7210-677-5 118

Mark Stone s androidem Rayem jsou tentokrát pověřeni diplomatickým úkolem: na primitivní planetě Mira mají vyhledat agenta Vesmírné policie, o němž dlouhou dobu nejsou žádné zprávy. Celou akci organizuje admirál Neuman. Brzy se však ukáže, že všechno je jinak. Z dotyčného agenta se vyklube sličná dívka Lisa Carltonová a údajně bezpečná mise se změní v nejnapínavější dobrodružství, neboť planeta je zasažena zvláštní rostlinnou civilizací, která si pomocí implantátů podmanila zdejší obyvatele. Také Mark Stone se dostane do její moci… (Založil/a: trevize)

lennyd
  19. 8. 2010, 7:37
Mark s Rayem jsou vysláni admirálem Neumanem na planetu Miru, aby zde našli agentku Vesmírné policie Lisu Carltonovou, která se na této planetě ukryla před Solanskými piráty. Na Miře budou mít Mark s Rayem jednoho pomocníka - jako král zde totiží vládne bývalý agent SDPP Paul Revest, který byl synem místního krále a členky původní mise SDPP. Ale ani takhle to nebudou mít jednoduché, planetu totiž napadla podivná rostlinná civilizace, která za pomoci parazitů v lidském těle jej dokáže ovládat.
Z knížky mám rozporuplné pocity - na jedné straně se (stejně jako ve více budoucích knihách) snažil J.P.Garen nacpat do knihy všechno (vesmírné souboje, napadení cizí civilizací, policejní vyšetřování, primitivní planetu) - což působí nadmíru chaoticky, na druhé straně moc chválím odkaz na knihu Mise na Miře, která patří k mým nejoblíbenějším..