Katalánec

Katalánec
Originální název: The Bodega (The Winemaker)
Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Knižní klub - 2008
ISBN: 978-80-242-2114-4

Knižní klub (2008) 978-80-242-2114-4 287

Nejnovější román Noaha Gordona, kterého známe jako skvělého vypravěče zejména historických románů z lékařského prostředí, nás zavede na španělský venkov, do Galicie. Na vinici své rodiny se vrací z toulek po světě Josep, druhorozený syn... S překvapením zjistí, že jeho starší bratr Donat chce rodinné vinice prodat. Protože má za sebou pár let práce na nejlepších francouzských vinicích, rozhodne se, že se zadluží a od bratra rodnou hroudu koupí. V okolí se ovšem po staletí pěstuje vinná réna nikoli na lahodný mok, ale na výrobu vinného octa. A právě tohle chce Josep změnit. Sledujeme jímavý příběh o lásce k půdě a o proměně rebela v usazeného vinaře. (Založil/a: lera)

Noah Gordon Noah Gordon
*11.11.1926

LadysR2
  2. 10. 2014, 10:10
Kouzlo příběhu je hlavně v mistrovském stylu vyprávění.
A nesouhlasím s Kimonem. Mě se právě líbí tempo a atmosféra knihy. A vždy, když čtu o obyčejných, hrdých a nezdolných lidech, tak si říkám, že sám chci být také takový. Jako zde právě Josep, nebo jeho sousedka Maria.
Kimon
  17. 3. 2013, 11:36
Srozumitelnou čtivou formou napsaný román z vinařského prostředí dávno zapomenutých časů, který jistě zaujme, ale mě osobně přespříliš nanadchnul. Knihy Noah Gordona (Ranhojič, Šaman, Rabi, ...) mám rád. Tato kniha podle mého názoru poněkud postrádá dostatečný spád.
Jenik
  7. 8. 2010, 14:43
Knizka se cetla pekne, jen nerozumim, proc se v abstraktu knihy pise, ze nas "zavede na spanelsky venkov, do Galicie", kdyz se dej odehrava v Katalansku...