Originální název: The Rabbi

ISBN: 978-80-242-1891-5

Knižní klub (2007) 978-80-242-1891-5 315
Knižní klub (2003) 80-242-1048-7 315
Tok (1994) 80-85877-00-7 321

Kronika rodiny amerického rabína zavede čtenáře do prostředí americké židovské komunity 20. století, kde po útrapách pogromů zakotvili i kišiněvští Rivkindové a z vděčnosti k "zemi zaslíbené" si poameričtili příjmení na Kind. Pětačtyřicetiletý neortodoxní rabi Michael Kind, jehož revoluční myšlenky a netradiční vedení židovské obce vzbuzuje u konzervativních Židů nevoli, se potýká s dospíváním syna a dcery i s duševní chorobou manželky. Ta kdysi z lásky k němu podstoupila nelehký náboženský přerod a stala se pravověrnou Židovkou; nyní se odhalují zdánlivě zapomenutá traumata. Manželé kdysi věřili, že láska je silnější než náboženská tabu. Teď ale jako by převládala odvěká židovská moudrost o neslučitelnosti takových svazků. (Založil/a: lera)

Noah Gordon Noah Gordon
*11.11.1926

Al-Borak
  4. 1. 2014, 23:36
Když se nad tím tak zamyslím, divím se, že mě kniha tak chytla, poněvadž se v ní nenachází nějaké silné chvíle napětí a děj nijak výrazně po celou knihu negraduje (spíše jen částečně). Jde především o jakési zachycování osudových momentů jedné židovské rodiny. Upřímně řečeno, nevím čím pro mě byla kniha tak čtivá, avšak líbila se mi dost.
Noah prostě umí psát zajímavě.
Faltuska
  1. 12. 2013, 17:28
Mně se niha hodně líbila, ještě jsem nic s židovskou tematikou nečetla a takhle jsem se dozvěděla spoustu nových věcí. I příběh, či příběhy, samy o sobě byly zajímavé. Nečekejte žádnou akci a zvraty, ale i tak je kniha zajímavá. 80 %.