Pád bohů

Pád bohů Originální název: La chute des dieux

Najáda - 1995
ISBN: 80-85632-33-0

Najáda (1995) 80-85632-33-0 184

Mark Stone a jeho android Ray jsou vysláni na planetu objevenou v minulem stoleti. Obyvatelé se vyvynuli do stadia doby bronzové, kteří když zrovna mezi sebou neválčí, pořádají velkolepé hry, při kterých může každý ukázat svou udatnost, právě při takových hrách byl jeden z agentů vážně zraněn a na jeho místo putuje Mark, aby se též zapojil do her. Odměnou pro vítěže je, že se bude obětován bohům, tito lidé poté žijí s bohy na Olympu a o několik let později se vrátí ke svým lidem zpátky na zem. Mark a Ray nakonec v hrách zvítězí a jsou obětováni bohům... (Založil/a: trevize)

Richie
  24. 5. 2015, 13:53
Obvyklý scénář - nová planeta, infiltrace do místní komunity, objevení a vyřešení všech problémů včetně likvidace pirátů na konci - tentokrát ovšem zajímavá změna v podobě dlouhověké civilizace planety Olymp (i se jmény všech olympských bohů z řeckých bájí - jak by ne, když před několika tisíci lety nás navštívili, a tak vlastně stvořili řecký panteon). 55%