Vlčice a Dívka

Poprvé vydáno celosvětově: 2001

Albatros - 2004
ISBN: 80-00-01354-1

Albatros (2004) 80-00-01354-1 344

Poutavý fantasy román splétá dramatický příběh třináctileté osiřelé dívky vyděděné celou vesnicí a obdařené zvláštní tajemnou silou. Je nucena opustit rodné město a prchat před pronásledovateli - vojáky, náboženskými fanatiky, závistivými druidy a mnoha dalšími nepřáteli. Podobná dobrodružství jako Alea prožívá i osamělá vlčice - samy ještě nic netuší, ale čeká je společný osud… (Založil/a: Ada221)

PeťkaW.
  22. 6. 2012, 22:37
První díl poměrně opomíjené fantasy trilogie. I tady člověk najde hodně ohraných témat nebo motivů, čemuž se při tom kvantu fantasy knih, které se dnes vydávají, asi autoři jen těžko vyhnou. Je tu ale i hodně nového a originálního, co může spoustu lidí zaujmout. Já všechny díly přečetla s chutí, i když úvod prvního dílu byl hodně zdlouhavý, chvílemi až nudný. Někomu může ještě vadit několik dějových linií, ze kterých je děj složen a spousta nezvyklých jmen a poměrně složitě vystavěná hierarchie postav, ale s trochou fantazie a trpělivosti se dá ve všem vyznat. Osobně mě mrzelo, že bylo v prvním díle tak málo prostoru věnováno vlčici Imale. I tak ale příběh stojí za přečtení a určitě osloví hodně čtenářů.
marmeli
  13. 2. 2011, 10:30
Knížku "Vlčice a dívka" jsem dostala k Vánocům na své 12tiny. Právě toto dílo mě dovedlo k mé čtenářské vášni, která ve mně už musela nějakou dobu dřímat. Přečetla jsem jí jedním dechem během čtyř dnů, a to bylo v té době na mou osobu rekord. Již po pár stránkách jsem si ji zamilovala. A to jak postavy, tak i styl psaní autora - Loevenbruck je pro mě mistr fantasy literatury. A co, že postavy jsou ohrané, i ony mají své kouzlo! I v dnešní době si tuto knížku s radostí přečtu a tak to má být :)
Esmit
  24. 6. 2010, 23:42
Vlčice a dívka je skvělý fantasy román s vlky pro mladé čtenáře. Samozřejmě klasické složení "slabá postavička", silný chytrý mág a chrabrý rytíř je už trošku ohrané a vidíme to na každém rohu ale zaujalo mne popsání dospívání dívky třeba v náhlém příchodu menstruace. Občas se v knize objevilo něco realistického, občas něco méně. Každopádně kniha je velmi čtivá a když se do ní jednou člověk ponoří, nejde jen tak přestat.

---------------------