Zvlčení

Zvlčení Originální název: Zvlčení

Petrov - 2003
ISBN: 80-7227-156-3

Petrov (2003) 80-7227-156-3 263

Próza Zvlčení nahlíží do života dvou rodin: lidské a vlčí. Tu vlčí vyhnali lovci a pastevci ze Slovenska do moravských Karpat, kde se postupně zabydluje. Protože se chová obezřetně, žijí rodiny odděleně, každá ve vlastním světě. Jejich příběhy se však pokradmu přibližují, až dojde k tajemnému prolnutí. A kdesi v pozadí je slyšet baladický tón starých legend.

Kniha získala literární cenu "Magnesia Litera - 2004 - Litera za prózu". (Založil/a: skjaninka)

nef7
  13. 3. 2011, 22:04
Tahle kniha asi není mým šálkem kávy. Vyprávění opírající se převážně o venkovské prostředí a obrazy lidí, kteří zde žijísvým specifickým životem protkaným mýty a pověrami. To vše pak dáno do paralely života vlků v přilehlých lesích. Možná je tato kniha spíš pro starší nebo pro nadšence přírody a vesnického života, který se tolik liší od velkoměstského shonu.
hladovec
  28. 10. 2015, 11:12
Fíha. Nedávno jsem začal číst současné české autory a Bajaja mě se svým Zvlčením zatím ze všech slavných jmen chytil nejvíc...Ještě teď ve mě doznívá ten velmi silný a zdařilý závěr. Běhá mi z toho husí, nebo spíš vlčí kůže na zádech! Vemi pěkné! Příběh začíná pozvolna, kdy autor umě nasazuje čtenáře do obou rodin ... Musím se přiznat, že jsem se cítil lépe v té vlčí. Je to velmi autenticky napsané a opravdu se na chvilku válíte v travách, chňapete zubama a lovíte s ostatními. Potom jakoby děj trochu začínal ztracet, ale jak už jsem psal, je to jen nadechnutí před velkým finále. Děkuju autorovi za zážitek.
Vaquila Silvicola
  28. 9. 2015, 7:39
Úžasné čtení kde se jedinečný styl snoubí s krásou jazyka a představivostí. Samotný až mystický příběh pak čtenáře vtáhne a nepustí. Rozhodně stojí za přečtení, protože je to tak trochu ''jiná'' kniha.
Noira
  18. 9. 2010, 10:39
Tuto knihu jsme měli na seznamu povinné literatury. Jelikož jsem se do knihovny dostala pozdě, zbyl na mě právě Bajaja. Vůbec jsem netušila, o koho se jedná, co píše, nic. O to víc jsem byla překvapená, že jsem se po několika úvodních stránkách chytla a ve finále je z toho jedna z mých nejoblíbenějších knih. Nejen pro to, o čem pojednává, ale hlavně si získala mé srdce dokonalými pasážemi, které popisují dějovou linku vlků. Nejsou to jen holé věty, je to téměř surrealistické vyprávění snů, života, vnímání. A do toho všechno se připletou lidé...