Příští oběti

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Domino - 2010
ISBN: 978-80-7303-524-2

Domino (2010) 978-80-7303-524-2 398

Noční telefonát na tísňovou linku byl náhle přerušen. Šlo o omyl? Anebo se v odlehlé rekreační chatě stal zločin, který už nemohl být nahlášen? Policistka Brynn McKenzieová není sice zrovna ve službě, ale profesionální čest jí velí, aby se pokusila přijít věci na kloub.
Za dveřmi chaty na ni čeká scéna jako z hororu: dvě zkrvavené mrtvoly, dva vrazi. Po krátké přestřelce uprchne Brynn do lesa a najde tam k smrti vyděšenou dívku, která viděla hrůzný čin na vlastní oči. Teď už je jasné, že jedinou nadějí je pro ně útěk. Ne, nemají čas na to, aby se vrátily pro služební pistoli a telefon, kterým by se daly přivolat posily. Každá promarněná vteřina může být osudná, a tak se Brynn s Michelle vydávají na zběsilý úprk do temného hvozdu, který by jim za normálních okolností naháněl strach, ale nyní doufají, že v něm naleznou bezpečí...
V patách mají dva profesionální zabijáky, kteří se v lese sice také nevyznají, ale mají zbraň a velmi dobrý důvod, proč ty dvě ženské zabít: jsou totiž jediné, kdo by je mohl usvědčit z dvojnásobné vraždy. (Založil/a: malc8k)

ondrasek
  13. 5. 2014, 7:20
Hodně dobrá detektivka, řekl bych, že jedna z nejlepších od Deavera.
Jak už znám jeho rukopis, soustředil jsem se od začátku na jednu podezřelou postavu, kterou jsem si tipl na hlavního neřáda. A taky že jo, ačkoliv autor mi celou dobu tvrdí, že ta postava je absolutně v poho. Proto si řikám, že by autor občas mohl hodit čtenáři nějakou indícii k odhalení. Čili to píšu i proto, že po 16ti přečtených knhách mě Jeffery už sotva něčím překvapí. A jestli je to dobře nebo ne, to zatím nevím.
V každém případě kniha se mi líbila a dávám 4,5 hvězdy.
Lucy Sisk
  20. 6. 2012, 17:33
První kniha, kterou jsem přečetla od Deavera a jsem nadšená. Propracovaný příběh, spletitý děj a na konci rozuzlení s neočekávaným výsledkem. Správná detektivka, která má i něco navíc, tak by to mělo vypadat. Jsem ráda, že jsem tuhle knihu přečetla a pak předestřela své závěry i před kamarády a spolužáky.
Ange014
  3. 10. 2016, 13:49
Já od Deavera před touto knihou nečetla nic a myslím, že tuhle jsem chytla dobře. Celá část v lese (což je naštěstí většina knihy) je velmi napínavá. A onen šokující zvrat je skvělý, protože narozdíl od ,,šokujících zvratů" v jiných thrillerech, mi tenhle dával smysl i při pohledu zpět a některé věcí i vysvětlil. Navíc jeden vcelku sympatický padouch.
Orina
  10. 11. 2012, 13:52
Nějak mi to úplně nesedlo. Zvrat byl docela pěkný, ale jinak mi přišlo jako když Deaver už dost vaří z vody a chvílemi jsem se nudila.
maurarita
  10. 11. 2016, 18:32
Úžasně , napínavý román , zajímavý příběh udržuje čtenáře celou dobu v neustálém napětí , takže nemůžete knihu odložit .
dalimoni
  13. 5. 2011, 0:25
Kniha je od první strany napínavá, čtenář je udržován v napětí až téměř do poslední strany. Jazyk je velmi čtivý, dost přímé řeči a i když jde o napínavý thriller, tak občas dialogy nepostrádají vtip. Určitě vřele doporučuji, kniha mě opravdu bavila a přečetl jsem jí za pár večerů. Při čtení knihy jsem to četl tak, jako bych se díval na film, který by byl určitě velmi zajímavý, pokud by ho natočili.
dollyk
  11. 9. 2016, 9:42
Nebylo to špatné, ale musím říct, že ty Deaverovy obraty a konečná odhalení se pomalu stávají průhlednými a kniha tím ztrácí minimálně polovinou na své síle. Jinak solidní čtení.
frikulinka81
  19. 3. 2011, 16:39
Právě jsem dočetla tuto knihu a nedošla jsem klidu. Otevřený konec, který se zdánlivě jeví jako vyřešený. Nevěřím tomu, že Michele je hlavní vrah. Deaver píše tak, že některé události přeskočí, vůbec se o nich v knize nezmíní a na čtenářích je, aby si celý děj domysleli. Opravdu je důležité pozorně číst celý román kapitolu po kapitole a všímat si detailů. Připadá mi, že je v něm spusta postav, které mlží a je těžké rozpoznat, komu věřit. Navíc je ve hře i psychologie postav, a to je také jedna z nedokončených kapitol. Koho vlastně Brynn miluje? No, budu ráda, když mi sem přidáte vaše názory na celou knihu a trochu o tom popolemizujeme. :-)
bady
  26. 3. 2013, 12:57
Pro mne zatím jedna z nejslabších knih od Deavera. Moc mě totiž nebaví dobrodružné romány ala Pouští a pralesem, kde se postavy před sebou navzájem skrývají za "neproniknutelným" křovím. Také konec nebyl v této knize tak vypointován, jak je u Deavera obvyklé. Já chci nejmodernější kriminalistické postupy a špičkové laboratorní vybavení!:-)
Lucho Gonzalez
  25. 2. 2013, 20:49
Chvíli se vám zdá, že to už zkrátka nemůže být napínavější, pak se situace uklidní, ale jen nakrátko, aby pak zase mohl mistr Deaver přijít s některým ze svých pověstných dějových zvratů. Pro mě vynikající dílo, kterému k dokonalosti chybí opravdu málo. Špička žánru, proto dávám 5*.
Sweed
  29. 6. 2011, 8:21
Pěkná a napínavá detektivka. Obsahuje pár dobrých tipů na přežití v přírodě :o) Na můj vkus trochu moc dějových linií, opět spousta špatně zapamatovatelných jmen. Ale opět super Deaverovka.
Rabjohns
  13. 2. 2015, 12:54
Obsahuje spoiler spoiler V této knížce Deaver využívá všechny oblíbené postupy- hra o to kdo je o krok dál a vzájemné odhalování, několikeré otočení postav dobrá-zlá a naopak. Potud to je vše super. Jen mi přišlo,že po části v lese se autorovi nepodařilo udržet tempo. A tak nějak jsem si přál,aby Hart přežil. A dalo mi trochu přemýšlení,než jsem pochopil,koho rukou zemřel...
Aniqa
  19. 12. 2013, 7:14
Od Deavera jsem už četla lepší knihy. Každopádně jako vždy napínavé a nechyběl zvrat typický pro Deavera. Souhlasím s uživateleme Orina - chvilkama jsem se nudila.
marushka90
  31. 7. 2011, 18:44
Od začátku je děj tak napínavý, že knihu ani odkládat nechcete. Bohužel konec se mi už tolik nelíbil, ale za ten úžasně svižný začátek(tedy 3/4 příběhu) nemohu Jefferymu dát jinak.Ale konec mu ubírá jednu hvězdu... škoda.
Ale stejně je to supr po čtení, prostě mám pro něj slabost.
Jinak souhlasím Spoilery si nechte, nebo je aspoň označte.
pistalka
  8. 7. 2010, 13:48
V rámci žánru to je slušný průměr.. Ale na této knize je jasně vidět, jak Deaverovi dochází nápady. Děj se až příliš podobá jeho staršímu románu "Neklid".