Evangelium podle Jidáše

Evangelium podle Jidáše Originální název: Gospel According to Judas

Knižní klub - 2008
ISBN: 978-80-242-2169-4

Knižní klub (2008) 978-80-242-2169-4 108

Ačkoli vyprávění o Jidáši Iškariotském, tragické postavě novozákonních příběhů, je velmi sugestivní, je třeba mít na paměti, že se jedná o fikci - mimořádně dobře napsanou, ale přece jen fikci. Jefrrey Archer, vynikající americký romanopisec, se vydává po Jidášových stopách a na základě novozákonních evangelií předkládá čtenáři svou verzi dávné historie... Jeho záměr byl jednoduchý, ale smělý. Archer chtěl napsat příběh pro čtenáře 21. století a zárověň si přál, aby tato kniha byla důvěryhodná jak pro dnešní křesťany, tak pro židy. (Založil/a: skjaninka)

postoran
  17. 7. 2016, 19:58
Khina umožňuje zamyslet se nad osudy biblické postavy Jidáše Iškariotského z "druhé strany". Přináší nám další možné pokračování Jidášova života poté, co se dopustil zrady. Čtenář má možnost, vytvořit si vlastní představu o skutečném konci Jidášova života. Tuto možnost volby Jidášovy smrti nám nabízí i samotná Bible, neboť na jednom místě se dočítáme že: "Z odměny za svůj zlý čin si koupil pole, ale pak se střemhlav zřítil, jeho tělo se roztrhlo a všechny vnitřnosti vyhřezly." Skutky apoštolů 1,18 a na jiném "A on odhodil ty peníze v chrámě a utekl, šel a oběsil se." Matouš 27,5.