Buddha

Originální název: Buddha

Knižní klub - 2008
ISBN: 978-80-242-2001-7

Knižní klub (2008) 978-80-242-2001-7 305

Buddha je nejvýznamnější člověk, který kdy dosáhl osvícení. Ačkoli na něj pohlížíme jako na klidnou, dobrotivou postavu, Buddhův skutečný životní příběh byl bouřlivý a dramatický. Chtěl jsem převést tuto tajemnou postavu, zemřelou před dvěma a půl tisíci lety, do současnosti s veškerou její psychologickou složitostí. Jak zaujmout čtenáře lépe než tím, že vylíčíme Buddhův příběh zevnitř? Žádný jiný lidský tvor neprožil takový život. Životopis jedné z nejvýznamnějších duchovních postav historie je velmi poučným čtením! (Založil/a: skjaninka)

Introvert
  27. 7. 2014, 14:24
Mistrně podaný životní příběh prince Siddhárthy, pro kterého jeho otec plánoval úplně jiný osud. Kniha je zprvu vyprávěna spíše životopisně - chvílemi se čte téměř jako pohádka. Ve druhé a třetí části je již strhujícím prolnutím děje a duchovních stavů mnicha Gautammy - Buddhy. Obsahuje hodně myšlenek, se kterými se seznámit stojí zato.
V závěru knihy hlavní myšlenky buddhismu.
Nifrea
  31. 10. 2015, 16:57
Kniha se opravdu místy čte jako pohádka, příběh o princovi a království. Nicméně postupně to přejde v téměř průvodní dílo k buddhismu a z prince se rodí Buddha. Příběh si může přečíst jak člověk oddaný buddhismu, tak i ten, kdo si prostě chce přečíst skoro pohádkový příběh. Každý si najde to své. Můžeme od příběhu odejít a říct si: pěkná pohádka, stála za přečtení. Ale taky se ke knize můžeme opakovaně vracet a vždycky najít moudrost, která nám předtím zůstala skryta.
A opět vyzdvihuji styl psaní Deepaka Chopry, člověku je z toho hezky na duši...:)