Kouzelníkova cesta

Originální název: Way of the Wizard

Knižní klub - 2008
ISBN: 978-80-242-2171-7

Knižní klub (2008) 978-80-242-2171-7 182

Již třicet let přemýšlím o moudrosti kouzelníků. Cestoval jsem po jihozápadní Anglii, byl jsem v Glastonbury, vystoupil jsem na horu Tor a viděl jsem pahorek, o kterém se říká, že je místem posledního odpočinku Artuše a jeho rytířů. Nikde jsem však nenašel, co mě vlastně k moudrosti kouzelníků přitahuje.To je hlubší, mystičtější, je to potřeba proměny. Každým rokem narůstalo mé přesvědčení, že v naší době je této znalosti zapotřebí víc než kdykoli dříve. Nyní, v dospělosti, přednáším a píšu o tom, jak dosáhnout úplné svobody a naplnění. Teprve nedávno jsem si uvědomil, že vlastně hovořím o alchymii. Současní lidé žijí ve světě kouzelníků stejně jako minulé generace. Významný znalec mytologie Joseph Campbell řekl, že kdokoli, kdo stojí na přechodu a čeká na zelenou, je pouze krůček od světa hrdinských činů a bájných příběhů. Lidé si to však neuvědomují. Přejdou přes silnici a nevšimnou si meče trčícího z kamene na kraji cesty. (Založil/a: skjaninka)