Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Bez výčitek

85%
4 35
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Bez výčitek
Autor:
Originální název: Without Remorse
Poprvé vydáno celosvětově: 1973

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
BB art - 2003
ISBN: 80-7341-097-4
Počet stránek: 552
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 11x v oblíbených
v přečtených 59x v přečtených
v knihovně 21x v knihovně
k přečtení 12x k přečtení
právě čte 2x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2003) 80-7341-097-4 552
Mustang (1997)

Bývalý příslušník jednotek SEAL John Kelly doufá, že bude mít už jen klid na to, aby se přenesl přes traumata, která si vedle vyznamenání za statečnost přinesl z vietnamské války, a aby se vzpamatoval z tragické smrti své ženy. Ale osud pro něj píše jiný scénář.
Žena, která začínala získávat v jeho životě trvalejší roli než jen jako náhodná partnerka pro flirt, padne za oběť nemilosrdné pomstě drogového podsvětí, z něhož se snažila s Kellyho pomocí vymanit.
V téže chvíli vrcholí přípravy Pentagonu k tajné misi, která má zachránit dvacítku válečných pilotů z rukou severovietnamského režimu a Sovětů, kteří je drží v nelidských podmínkách ve snaze dostat z nich vojenská tajemství. Když špičky Pentagonu rozhodují, kdo by měl záchranné operaci velet, shodnou se na osvědčeném Johnu Kellym.
Přestože jeho život ovládla touha po nemilosrdné pomstě drogovým bossům, které si předsevzal fyzicky zlikvidovat za smrt milované ženy, John Kelly souhlasí. Vymění pro ten okamžik přítmí nočních baltimorských ulic, ve kterých operuje jako osamělý vražedný mstitel, za velitelskou uniformu a za tým zkušených bojovníků. Z Johna Kellyho se ještě jednou stává specialista CIA John Clark, který si svou činností pro vládu vybudoval ve Washingtonu značnou úctu.
Vytvořil si však i nepřátele, jak zjišťuje v průběhu mise, jíž někdo zjevně nepřeje úspěch. A podobně jako akce osamělého lovce aktérů podsvětí doma jej podezření dovádí až do notně vysokých mocenských kruhů. Slabší povahy by to vzdaly. Nikoli však John Clark, který je rozhodnut počínat si nemilosrdně a bez výčitek.

Není to poprvé, co Tom Clancy odstrčil do pozadí svého ústředního hrdinu Jacka Ryana a do centra dění postavil jeho temné alter ego Johna Clarka. Učinil ho hlavním hrdinou románů Kardinál z Kremlu, Nejhorší obavy i Jasné nebezpečí. Za nový prvek této jeho knihy však lze považovat částečný odklon od záležitostí celonárodní či dokonce celosvětové důležitosti a ponor do psychiky muže, který bere do vlastních rukou spravedlnost, jež se ho bezprostředně, osobně týká a které by se jiným způsobem než nemilosrdnou sólovou akcí nedomohl.

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

smoula
100% 100% 100% 100% 100%
  24. 3. 2014, 8:09
Perfektní knížka. Napínavá, člověk se přistihne jak hlavnímu hrdinovy drží palce, at to dopadne a všechno zvládne. Konec hodně dojemný, i slza ukápla. Dle mě, jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četl.
THL
100% 100% 100% 100% 100%
  24. 7. 2013, 16:03
Super počtení. Doufám, že film se jim vydaří stejně dobře. Je to (alespoň pro mne) výborně čtivá a chytlavá kniha. Nemohl jsem se od ní odtrhnout. Člověka děj pořád táhne dál a má strhující spád.
aminoslava
100% 100% 100% 100% 100%
  25. 9. 2012, 22:12
Kniha se mi opravdu líbila. Její styl napsání, kdy je hlavní hrdina rozpolcen na dvě části. V první mstitel a zabiják a v druhé pomáhá Pentagonu v tajné misi. Tato kniha má být zfilmována. Do kin má snad přijít v prosinci 2013. Tak jsem zvědavá kolik z této knihy ve filmu zůstane.