Pán světla

Originální název: Lords of Light

Fuego - 2007
ISBN: 978-80-87124-22-2

Fuego (2007) 978-80-87124-22-2 187

Američan Michael Aulden pracuje jako lékař na válkou sužovaném území Středního východu. Přivykl pohledu na zraněná a zohavená lidská těla, na nezměrnou bolest a utrpení fyzické i psychické. Není však připraven na ďábelské zlo, které se vymyká jeho dosavadním zkušenostem. Setkává se s ním v podobě mladého Proroka, jehož cílem je rozpoutat na válečném arabském území teror dosud nevídaných rozměrů a narušit tisíciletou rovnováhu mezi dobrem a zlem. A Michael Aulden je jedním z 36 vyvolených, kteří mohou Zemi zachránit a zastavit Proroka dřív, než rozpoutá apokalyptickou zkázu světa a uvrhne jej do chaosu a temnot pekla. Poutavý a působivý příběh, plný záhad a tajemství, vtáhne čtenáře do děje nabitého překvapivými zvraty a nenechá jej vydechnout. (Založil/a: skjaninka)

JarKun
  5. 1. 2014, 18:34
Tak na osobu, která má patřit mezi 100 nejvlivnějších osobností planety jsem očekával trochu víc ... U knihy se mi střídaly stavy, kdy jsem pociťoval mrazení napětí, které se však vzápětí kamsi vytratilo. Asi několikrát jsem úplně ztratil nit a schopnost držet se nějaké linky a chápat, o čem to vlastně je. Možná kdyby tam bylo méně fantasy a více popis reality nebezpečného území, na kterém se příběh odehrává, ocenil bych to víc. Spousta otázek zůstala neodpovězena, nebo spíš byla v průběhu zcela zapomenuta. Takže největší záhadou pro mne zůstalo, zda se kniha jmenuje Pán světla ( což je na přebalu ) nebo Vládci světla ( což je na všech ostatních stránkách ). Škoda, že se nedožiju dalšího tisíciletí, protože pokud je to román pro nové tisíciletí, tak je možné, že pro pochopení zatím nenastal čas.
NikolaD
  26. 1. 2015, 4:24
Pán světla? Vládci světla? A co to má vůbec znamenat? Je pravda, že knihu jsem četla už před nějakým tím pátkem, ale pořád si pamatuju to moje zmatení a nechápání smyslu téhle knihy. Takže NEdoporučuju, raději si přečtěte něco lepšího.