Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Čestný dluh

87%
4 20
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Čestný dluh
Autor:
Originální název: Debt of Honor
Poprvé vydáno celosvětově: 1994

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
BB art - 2003
ISBN: 80-7257-453-1
Počet stránek: 688
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 35x v přečtených
v knihovně 15x v knihovně
k přečtení 10x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2003) 80-7257-453-1 688
Mustang (1995)

Zdálo by se, že válečné jizvy na duši Japonska už uplynulá desetiletí zhojila. A přece se v ostrovní zemi najdou ještě jedinci, kteří nedokáží zapomenout na ponížení, jaké se jejich vlasti dostalo od vítězných Spojených států, ani na oběti, které válka přinesla. Razio Jamata dal svým rodičům, zemřelým za války, symbolický slib, že jejich životy pomstí. Současná světová situace mu nabízí ideální způsob pomsty: novou válku.
Jamata je však mocný finančník a nehodlá vyhlásit Americe konvenční válku zbraní. Je rozhodnut zasáhnout promyšlenými operacemi samu nervovou soustavu nenáviděné velmoci, její ekonomiku, finančnictví, její nejreálnější moc. Povede-li se mu jeho plán, na válečném poli nezůstanou ležet desetitisíce mrtvých, ale Americe vyvstanou desetimiliony zoufalých a v nouzi ke všemu odhodlaných vlastních občanů. V takové situaci lze očekávat, že zanedlouho promluví i zbraně. Jeho plán je odvážný a reálný. Je to znát už od prvních tahů rozehrané partie. Vedení Spojených států cítí, že se zde hraje nebezpečná hra, jen nezná protihráče. Když jej prohlédne, za každých jiných okolností by už bylo pozdě, jen v jediné ne: do záchranné akce se pouští bývalý agent CIA, dnes prezidentův poradce pro národní bezpečnost Jack Ryan.
Od počátku ví, že poběží napjatou časovku. Události se už daly do pohybu a odvíjejí se v řetězové reakci. Krize už neohrožuje jen Spojené státy, ale celý vyspělý svět. V ohrožení vstupují do akce další mocnosti a situaci jen komplikují. Po mnoha letech klidu je opět v nejvyšším stupni pohotovosti velmocenský jaderný arzenál. Propuká chaos, nedůvěra, paranoia, a to i v nejvyšších mocenských kruzích. Nikdo neví, jak se zachová nevyzpytatelné Rusko. Krize zneklidňuje i Čínu, dalšího člena jaderného klubu...

Mistr zápletek globálního ohrožení Tom Clancy je zkušený profesionál a dobře ví, že i s tou nejďábelštější variantou celosvětové hrozby by vytvořil jen suchý popis dramatické šachové partie. Na jejím pozadí proto vytváří bohatství kliček a uzlů zápletek vedlejších, jež zalidňuje reálnými, uvěřitelnými postavami, kterých se nejvyšší politika dotýká proti jejich vůli. Ostrými filmovými střihy mění prostředí a vodí čtenáře z koridorů, kde se tvoří dějiny, do rozmanité palety míst na zeměkouli, kde žijí ti, na něž osudově dopadají. V Čestném dluhu vykreslil účinek neobyčejné krize na obyčejné lidi tak reálně a dramaticky, že román patří k jeho nejlepším.

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

tomashr
80% 80% 80% 80% 80%
  20. 4. 2011, 20:15
Kniha je asi nejznámější svým koncem, tedy atentátem pomocí nárazu dopravního letadla do Capitolu - fór je v tom, že tuto zápletku Clancy vymyslel pěkných pár let před 911... Zajímavá je i vlastní zápletka knihy, hlavně vize toho, jak by bylo možné dokonale rozvrátit americkou burzu a ve výsledku i celou ekonomiku patří k velmi mrazivému čtení.
Na druhé straně mi ale kniha přijde místy příliš rozvláčná a tak dávám jen 4/5, na 100% to přeci jen není.