Originální název: Sister Carrie

Odeon - 1979

Odeon (1979) 474

Realistický román, první velké dílo významného amerického spisovatele, líčí život v Chicagu a New Yorku koncem 19. století. Jeho dějovou osou je životní příběh dívky, sestřičky Carrie, která přijíždí z maloměstského prostředí do Chicaga za lepším životem. Těžce si vydělává živobytí, znechucena dřinou se stává milenkou obchodního agenta Droueta a poté jeho ředitele Hurstwooda, s nímž odjíždí do New Yorku. Dvojice tu však žije ve stísněných poměrech a nakonec se rozchází. Hurstwood upadá společensky a hyne jako žebrák, kdežto Carrie se stává slavnou herečkou, dosahuje bohatství, štěstí však nenalézá. Těžištěm románu jsou realistické scény ze života různých společenských vrstev velkoměsta. (Založil/a: Marylin77)

Theodore Dreiser Theodore Dreiser
*27.08.1871 - †28.12.1945

Babsi
  17. 12. 2015, 11:04
Obsahuje spoiler spoiler No co napsat? Knížka určitě nepatří k top knížkám, co jsem četla, ale na druhou stranu to není žádný propadák. Děj se odehrává koncem 19. století, tak je to takový kontrast mezi dnešními lovestory a tehdejšími milostnými romány. Místy mi to připadalo zvláštní až absurdní v porovnání s dnešní dobou. Jako přirozená feministka jsem byla nespokojená s chováním Carrie, ale prostě to tak bylo.
Když jsem překousla naivní chování hlavní hrdinky, tak jsem prostě potřebovala dočíst s kým vlastně bude a závěr, že je sice slavná a bohatá, ale nikdy v životě nepozná štěstí, protože neumí být spokojená a užívat si současného stavu...no prostě mě ten konec čtenářsky neuspokojil :D