Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Rabínova dcera

88%
4 45
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Rabínova dcera

Podtitul: Pravdivý příběh sexu, drog a ortodoxního židovství


Autor:
Originální název: The Rabbi's Daughter

Nejnovější vydání:
Jota - 2009
ISBN: 9788072176274
Počet stránek: 288
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 11x v oblíbených
v přečtených 67x v přečtených
v knihovně 17x v knihovně
k přečtení 49x k přečtení
právě čte 2x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Jota (2009) 9788072176274 288

Reva Mannová, vnučka vrchního rabína státu Izrael a dcera vysoce váženého londýnského rabína, byla divoké dítě. Vzepřela se výchově a vydala se na zoufalou cestu za sebepoznáním. Reva opustila rodinu, vrhla se do víru sexu a drog a objevila svou cestu.
Uplynulo několik let a Reva zatoužila po návratu k židovské víře. Opouští Londýn, aby vstoupila do ženské ješivy v Jeruzalémě. Hnána silnou touhou nalézt vyšší stupeň duchovního poznání je odhodlána vdát se za přísně věřícího svatého muže a mít s ním děti. Reva začíná nový život, snaží se popřít své dřívější touhy a potřeby a nalézt cestu k Bohu.
Reva ve své krutě upřímné a často šokující biografii předkládá obraz skrytého světa ortodoxního židovství. Fascinovaně a s ohromujícím smyslem pro detail popisuje dnešní dohazování sňatků, rituální koupele i sexuální pravidla chování a při tom všem se vyrovnává s tímto komplikovaným světem. Rabínova dcera je skvěle napsaný strhující příběh ženy hledající lásku, která se snaží usmířit s Bohem, rodiči a hlavně sama se sebou. (Založil/a: Eliana3)

(více)  

Štítky

více  
Reva Mann Reva Mann
*??.??.1957


KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

borntolive
100% 100% 100% 100% 100%
  7. 9. 2011, 18:07
Nečekaně otevřená sonda do života ortodoxních židů. Vyčnívá téma manželského (intimního) soužití, což uspokojuje naši zvědavost dozvědět se něco, co se děje za zavřenými dveřmi.

Kniha v sobě skrývá velkou otázku o hranicích zdravého rozumu a dodržování pravidel židovství, které (v něčích očích) hraničí s fanatičností. Čtivý text podává pohled z různých stran a vy sami si můžete odpovědět na otázku: Opravdu to tak Bůh chtěl?
MargarethMatthews
100% 100% 100% 100% 100%
  28. 1. 2013, 22:57
Tahle kniha mě doopravdy dostala. Nabízí nejen pohled do "jiného" a mnohdy nepochopeného židovského světa, ale i příběh člověka, který si prošel nejrůznějšími odstíny života. Velice mne zaujala změna, kterou můžeme pozorovat nejen na příběhu, ale i na hlavní hrdince. Změna, která je tak veliká a přitom vlastně skoro nepatrná. Pro mne velice inspirativní knížka, kterou mohu vřele doporučit.
http://mylittlecorneroftheworld.blog.cz/1301/zidovstvi-i-prirozene-touhy-zenskym-pohledem
mosem
80% 80% 80% 80% 80%
  10. 1. 2016, 13:16
U této knihy jsem dlouho přemýšlel a váhal mezi 3 nebo 4 hvězdami. Na jedné straně kniha ukazuje ve fantasticky zhutněné podobě život jedné ze skupin židovské komunity - chasidů. Pohled který může někdo, kdo stojí mimo židovskou komunitu, kdo se jí hluboce nezabývá, získat jen s velkými obtížemi. A zde je podáván pohled na pravidla, rituály, zvyky, ale i běžný život v této komunitě, ale i mimo ni. Za tuto stánku knihy bych bez váhání dal hvězd pět. Na druhou stranu, ačkoliv nemám pocit puritánství, druhá složka knihy, tvořená pohledem na autorčino prožívání intimity, jejího pohledu na sexuální život, mně připadá až příliš otevřená. To již není pohled na dění za zavřenými dveřmi, osobně jsem některé momenty vnímal jako literaturu pro voyery. A hodnotit knihu z tohoto pohledu, dostala by nejvýš body dva. Nicméně, hodnocení může být jen jedno - a tak zatímco část, zachycující intimní stránku soužití nepřináší nic nového, s čím by se dospělý člověk nesetkal mnohokrát a tudíž jí nepřikládám zvláštní význam, druhá část - pohled do poněkud utajeného světa (nejen) chasidů byl alespoň pro mne objevný, a tudíž převážil. Proto i hodnocení nakonec vyjadřují spíše tuto stránku knihy.
melilotka
100% 100% 100% 100% 100%
  1. 6. 2014, 20:48
Velmi otevřená zpověď Židovky, dcery londýnského rabína, která se po několika životních kotrmelcích rozhodne pro život v ultraortodoxní židovské komunitě. Velmi čtivá kniha, díky které se člověk dostane do světa, který většina z nás vůbec nezná, a ti co se s židovskou vírou nikdy nesetkali, asi místy nebudou věřit vlastním očím, čeho všeho jsou ultraortodoxní židé schopni.
petshop
100% 100% 100% 100% 100%
  19. 7. 2013, 21:35
Tak tohle rozhodně stojí za přečtení. Je to velmi čtivě popsaný pravdivý příběh židovské dcery žijící v Anglii a její cesta od rebelského, nespoutaného života k ortodoxnímu židovství a posléze k nalezení kompromisu mezi oběma světy. Je to kniha o hledání sebe sama, smyslu víry a toho správného postoje k ní. Kdo nezná ortodoxní židovské tradice, bude mnohdy při čtení nevěřícně kroutit hlavou a kulit oči z důlků. Možná, že by se našel někdo, kdo bude kritizovat styl, avšak pro mne tady rozhodně vítězí obsah.
EVASO
100% 100% 100% 100% 100%
  28. 6. 2013, 12:09
Po přečtení několika knih o utrpení současných muslimských dívek a žen, jevila se mi takle kniha o židovské ženě objevná, úžasná. Muslimky si svou důstojnost můžou zachránit pouze
složitým útěkem ze země, většinou bez rodinných mužských příslušníků. Židovka Reva našla
klid ve své zemi, přesto že se vzbouřila výrazně i se rozvedla. Ale v mládí oblíbené
bikini ani rifle si už nikdy neoblékla. Našla si takového boha, který byl k ní přívětivý.
Kac_ka
100% 100% 100% 100% 100%
  29. 9. 2014, 22:05
"Jak poznáte, že vaše pokání bylo úspěšné? Ocitnete se v podobné situaci, jako když jste v minulosti zhřešili, ale nyní nezhřešíte."

Vřele doporučuju všem...Většinu knížky jsem jen nevěřícně kroutila hlavou...Velmi zajimavá a čtivá knížka o ultraortodoxních židovských tradicích a jedné "ztracené" ženě, která se je snaží zuby nehty přijmout.