Příběhy, na které svítilo slunce
Originální název: Příběhy, na které svítilo slunce
Poprvé vydáno celosvětově: 1967

Ottovo nakladatelství - 2011
ISBN: 978-80-7451-125-7

Ottovo nakladatelství (2011) 978-80-7451-125-7 167
Albatros (2003) 80-00-01163-8 156
Albatros (1998) 80-00-00560-3
Státní nakladatelství dětské knihy (1967)

Pověsti a báje starého Egypta, Mezopotámie a Izraele. (Založil/a: Marylin77)

Eduard Petiška Eduard Petiška
*14.05.1924 - †6.6.1987

PeťkaW.
  19. 11. 2012, 16:28
Z mého pohledu jde o nedoceněnou knihu E. Petišky. Co si vzpomínám, tak ve škole během hodin literatury se učitelky vždy zmínily o jeho tvorbě pro děti, řeckých bájích a to bylo všechno. Poprvé jsem tuto knihu dostala do ruky asi ve 12 letech a od té doby se k ní ráda vracím. Přehledně a poutavě jsou tu vysvětleny základní příběhy lidstva, které pochopí i děti, ale zároveň jsou psané tak, aby bavily i dospělého. To vše doplněno krásnými ilustracemi.
Parzifal
  12. 4. 2015, 0:26
Knihu jsem dostal v osmi letech od své tety Marie, už v tomto věku jsem byl totiž v celé naší rodině považován za horlivého čtenáře.Pamatuji se, že jsem jí přečetl kupodivu celou a tajemné příběhy z časů dávno minulých a z krajin vonících exotikou mě doslova očarovaly.Nejvíce se mi líbily příběhy Mojžíše a Gilgameše.Myslím,že se jedná o knihu nejméně rovnocenou Starým řeckým bájím.
Veve721
  26. 9. 2016, 4:22
Tuto knihu jsem měla moc ráda, četla jsem ji, když mi bylo asi 8-9 let a hned jsem děcka ve třídě tak trochu donutila :-) hrát divadlo na téma egyptských bájí, paní učitelka byla nadšena naší aktivitou, sezvala i ostatní třídy a hra měla velký úspěch...no, do momentu, než jsme jako rozsekali Usira, kterého pak Eset dávala do kupy :-) Ale krásná knížka se spoustou krásných příběhů.