Šarlatové zrnko

ISBN: 80-7185-714-9

Paseka (2006) 80-7185-714-9 237
Mladá fronta (1994)

Třetí část trilogie

Dobrodružný historický román z anglicko-welšského pomezí odehrávající se v l3.století a volně navazující na autorčiny předchozí knihy Nebeský strom a Zelená ratolest, završuje pohnuté osudy hrdinů trilogie i působivý obraz středověké Anglie a Walesu dovedně vykreslený na pozadí dramatického příběhu celého cyklu, který se jím uzavírá
Mladý Harry Talvace přichází z Walesu na anglický hrad Parfois pomstít smrt svého otce, sám se však stává zajatcem šlechtice Isambarda, jenž kdysi vynesl nad nešťastným stavitelem krutý rozsudek. Harryho nenávist se ovšem začíná vytrácet, když pozná i ušlechtilejší stránky Isambardovy povahy a zejména poté, co se tragickým zvratem z někdejšího vládce nad osudy druhých stává bezmocný ubožák. (Založil/a: nightlybird)

Edith Pargeter Edith Pargeter
*28.09.1913 - †14.10.1995

nightlybird
  13. 6. 2010, 0:53
Působivý obraz své doby, kdo má rád historické romány, ten si určitě počte - Edith Pargeter byla paní spisovatelka a je to napsáno svěže a se spádem. A platí to o celé trilogii - zkompletuji ji až na Nebeský strom a Zelenou ratolest narazím. Stěhoval jsem se a mám pořád v knihovně stav označovaný česky jako kolosální bordel, protože nemám čas to srovnat - 70m knih dvěma nebo třema řadama a pak něco hledej!