Zaříkávání Fridy K.

Zaříkávání Fridy K. Originální název: Incantation of Frida K

Jota - 2007
ISBN: 80-7217-506-8

Jota (2007) 80-7217-506-8 198

Syrový a drsný životní příběh Fridy Kahlo začíná a končí ve chvíli, kdy šestačtyřicetiletá malířka leží na smrtelné posteli a omámená sedativy a alkoholem si přehrává svůj život. Frida se na své snové pouti vrací k divokým cestám po Americe, které s manželem, slavným sochařem Diegem Riverou, zažila, k bohémskému pobytu v Paříži roku 1939 i k dětství a životu v rodném Mexiko City. Žena, která vedla život na ostří nože, nešetřila sebe ani okolí a přes svou mimořádně silnou osobnost musela žít ve stínu despotického manžela, kterého milovala a současně nenáviděla až za hrob. (Založil/a: skjaninka)

Kate Braverman Kate Braverman
*??.??.1950

lusk_lusk
  17. 2. 2014, 23:40
Mozaikovitě složený hořký, ale i bohémský život téhle bohyně nitené bolesti. Sama by zřejmě svůj život a utrpení slovy nepopsala jinak. Když si prohlížíte její malby, v hlavě se vám odvíjí přesně tytéž myšlenky, které Kate Braveman převedla na papír. Jenže my to tak krásně říct neumíme.