Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Jasné nebezpečí

81%
4 28
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Jasné nebezpečí
Autor:
Originální název: Clear and Present Danger
Poprvé vydáno celosvětově: 1989

Nejnovější vydání:
BB art - 2002
ISBN: 80-7257-877-4
Počet stránek: 596
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 4x v oblíbených
v přečtených 50x v přečtených
v knihovně 15x v knihovně
k přečtení 6x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2002) 80-7257-877-4 596

Sáhnout Kolumbii na výrobu a ilegální vývoz drog je jako přiškrtit člověku krční tepnu. Prezident Spojených států si to uvědomuje. Zároveň si je ale vědom malé efektivity své dosavadní protidrogové politiky a je rozhodnut proti kolumbijským drogovým kartelům důrazně zasáhnout i za cenu jejich reakce.
Její intenzita však překvapí nejen jeho.
Tajná vojenská operace končí fiaskem: čtyři elitní armádní jednotky jsou ztraceny v jihoamerické džungli a drogová mafie navíc zadrží jako rukojmí vysoké americké úředníky v čele s velvyslancem. Když jeho a dva další Američany zavraždí, je i prezidentovi jasné, že tuhle nelegální akci nejen neutají, ale že hrozí přinést katastrofální důsledky.
Překvapení se nevyhne ani Jack Ryan. I přes jeho vysokou funkci zástupce ředitele CIA prezidentova administrativa utajila akci i před ním. Teď se od něho očekává, že zažehlí hrozící mezinárodní krizi a pomůže prezidentovi vyváznout ze zbabrané iniciativy s čistým štítem.
To však v této chvíli není Ryanova priorita. Jeho prvořadým úkolem, se kterým se vydává do nebezpečí jihoamerických pralesů, je záchrana vlastních lidí vyslaných nezodpovědným rozkazem vstříc hrozící smrti...

S Tomem Clancym v jednom z jeho raných románů, napsaných dlouho předtím, než se na konci 90. let jeho hrdina Jack Ryan usadil v Oválné pracovně Bílého domu, se vydáváme na obvyklou složitou, napínavou a technicky vyšperkovanou misi. Clancy nabídl i zde v plné míře své spolehlivé ingredience: především komplikovanou, mnohovrstevnou zápletku a pak ve své detailnosti udivující znalost nejmodernějších technologií. Zároveň však poprvé položil důraz i na dosud zanedbávané pozadí svých napínavých příběhů. V rušném ději sledujeme růst velkého otazníku nad smyslem některých násilných akcí ve jménu dobré věci a nad jejich morální sporností.

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace