Anna Česká

Originální název: Anna Česká

Alpress - 2007
ISBN: 978-80-7362-509-2

Alpress (2007) 978-80-7362-509-2 288

Císař Karel IV. získal pro svou dceru Annu výhodnou partii - anglického krále! Mladičká česká princezna se za Richarda II. provdá v šestnácti letech a přicestuje do svého nového domova. Královský dvůr cizí nevěstu přijme zprvu chladně, ale mírná a laskavá Anna Česká brzy prokáže, že je dcerou mistra diplomacie Karla IV. Obratným jednáním si postupně získá anglickou šlechtu. Dokáže si získat i lásku temperamentního Richarda? (Založil/a: skjaninka)

Alibero
  21. 8. 2012, 18:56
Krásná romantická knížka o dobré královně Anně. Ikdyž mi je jasné, že kniha byla psaná v duchu romantiky, takže všeobecná politika čí tragédie se tam vyskytovala velmi málo. Líbí se mi, že příběh je psan zajímavě a já prostě zbožňuju líčení, proto jsem knihu přečetla s chutí. Kniha je vlastně o lásce dvou dohodnutých sňatků a ta láska byla tak upřímná a vřelá, že se o ní píši i knihy.
Nijura
  27. 12. 2012, 19:26
Byla to opravdu jen pohádka, skutečnost zrovna nebyla tak růžová. Ale to neznamená, že to není dobrá knížka!