Zimní královna

Alpress - 2015
ISBN: 978-80-7466-734-3

Alpress (2015) 978-80-7466-734-3 264
Alpress (2009) 80-7362-341-2 261

Krásná, bystrá, vzdělaná a ohnivá Alžběta Stuartovna, jediná dcera krále Jakuba I., sehrávala již od útlého věku stěžejní roli v diplomatických plánech svých rodičů, kteří ji chtěli výhodně provdat, aby tak zajistili britskému impériu ještě výhodnější mocenské postavení. Volba padla na Fridricha Falckého, kterému bude zanedlouho nabídnuta česká koruna. Nespoutaná Alžběta však touží nalézt skutečnou životní lásku. Bude jí příští manžel pevnou oporou v nesnázích, které ji čekají, stejně jako laskavým přítelem a věrným druhem? (Založil/a: skjaninka)

Zany
  6. 11. 2010, 20:39
Začal jsem to číst, ale nelíbilo se mi to. Poslední kapkou bylo, když autorka nechala královnou na procházce v parku zasvěceně diskutovat o umění s Václavem Hollarem, který ve skutečnosti v té době byl ještě dítě. Nesnáším anachronismy v historických románech. Dál už jsem nečetl.
Heduš
  21. 11. 2012, 22:03
Zbožňuji anglickou historii a to hlavně životní příběhy členů místní královské rodiny (ať už té, o které se učí děti v dějepise nebo té současné). Samozřejmě se tento román nedá považovat za historický pramen, ale za ten se ani nevydává. Jde prostě o příjemný historický román, při jehož čtení si uvědomíte: současná britská královská rodina jsou potomci českého krále!! (i když jen zimního:)