To byla Milada Horáková ve fotografiích a dokumentech

To byla Milada Horáková ve fotografiích a dokumentech Originální název: To byla Milada Horáková ve fotografiích a dokumentech

Klub Milady Horákové - 2009

Klub Milady Horákové (2009) 190

Kniha se věnuje nejen životu Milady Horákové, ale přináší také dobové souvislosti, zasazuje její aktivitu do kontextu tehdejší politické situace. Součástí jsou dokumenty a fotografie, které byly nově objeveny v archivu Ministerstva vnitra. (Založil/a: skjaninka)

prkali
  15. 5. 2016, 15:49
závěr posledního dopisu, který psala Milada především své rodině, dceři, těhotné sestře a otci 27.6.1950 přibližně ve 2:30 ráno (tedy v den, kdy ji soudruzi oběsili):
"... je to zvláštní shoda okolností; když se měla narodit Jana, udělala jí místo na světě naše máma. Teď dělám tu výměnu životů já. ... Teď ještě pevný ruky stisk. Ptáci už se probouzejí, začíná svítat. Jdu s hlavou vztyčenou - musí se umět i prohrát. To není hanba. I nepřítel nepozbyde úcty, je-li pravdivý a čestný. V boji se padá, a co je jiného život než boj. Buďte zdrávi. Jsem jen a jen Vaše. Milada."
Ten dopis - komunisti rodině nepředali, ačkoli to bylo poslední přání Milady Horákové. Její dcera Jana Kánská si ho mohla přečíst až v roce 1990...