Z hlubin

Euromedia Group - 2006
ISBN: 80-7203-065-5

Euromedia Group (2006) 80-7203-065-5 189
Argo (1998)

Román nejvýznamnější současné kanadské spisovatelky o hledání vnitřní podstaty člověka uprostřed civilizace a jejích vlivů. Bezejmenná vypravěčka putuje s milencem a dvěma přáteli do krajiny Kanadských jezer hledat zmizelého otce. Ponorem pod hladinu vlastního vědomí však postupně odkrývá svou vnitřní identitu. V románu, kde se střídají pasáže lyricko-naturalistické, psychologické, s pasážemi překvapivě odlehčenými až humornými, vyplouvají na povrch některá palčivá témata současné situace člověka: rozpor mezi "přírodním" a "kulturním" lidstvím vedoucí ke ztrátě vnitřní integrity člověka, dichotomie mužského a ženského principu, vyprázdněnost lidských vztahů. (Založil/a: karel777)

Estetická lasička
  22. 6. 2015, 16:54
Zvláštním způsobem zajímavá kniha. Psaná takovým syrovým způsobem, který nutí přemýšlet o vlastním jednání a chování. Občas si na ni se smíšenými pocity vzpomenu, pamatuji si, že mě nutila zpytovat svědomí :)