Duhová šestka

Poprvé vydáno celosvětově: 1998

BB art - 2000
ISBN: 80-7257-199-0

BB art (2000) 80-7257-199-0 564

Někdejší příslušník elitní jednotky SEAL John Clark byl právě jmenován velitelem mezinárodní bojové skupiny Duha, specializující se na potírání terorismu. Plánuje její výcvik, když je se svými muži nečekaně povolán do Švýcarska, kde banda teroristů přepadla banku. Krátce nato odlétají do Německa a vzápětí do Španělska - a pokaždé si s teroristy jednoznačně poradí.
Každý případ na první pohled vypadá jako samostatný, oddělený, nicméně Clarkovi začne být podezřelý jejich těsný sled.
Souvisí snad spolu? A pokud ano, lze to vůbec zjistit? Po boku svých nejbližších druhů, Alistaira Stanleyho, Dominga Chaveze a Petera Covingtona, Clark každou akci prožívá na vlastní kůži a pokaždé se chová tak, jako by právě tato byla rozhodující. Skutečnou hrozbu však předpovědět nedokáže. Za vším totiž stojí skupina ekoteroristů, jež hodlá zničit téměř veškeré lidstvo, aby - jak se domnívá - zachránila přírodu a aby se svět stal opět takovým, jakým byl před nástupem civilizace.
V konečném střetnutí nemůže Clarkova Duha prohrát. Clancyho Duhová šestka však vedle líčení dramatických situací nutí k zamyšlení nad tím, kam až může vést do krajnosti dohnaná ušlechtilá myšlenka - a také nad tím, že idea, kterou se ekoteroristé v příběhu řídí, původně vycházela z řady varovných signálů, jimiž nás příroda již dlouho upozorňuje, že jsme nikoli jejími pány, nýbrž její součástí.