Černé slunce

Andrej Šťastný - 2009
ISBN: 978-80-86739-37-3

Andrej Šťastný (2009) 978-80-86739-37-3 302
Winston Smith (1992)

Markýz de Sade (1740-1814) byl francouzský šlechtic, prozaik, představitel libertinismu. Oženil se s dcerou bohatého smírčího soudce, krátce po svatbě však začal žít skandálním zhýralým životem. Jeho rozsáhlé literární dílo vyjadřuje absolutní revoltu člověka proti jakékoli nesvobodě a útlaku. Základem odmítnutí morálních konvencí, Boha, společnosti a spoutanosti jazyka je zhýralý erotismus, který je chápán jako etická odplata člověka tváří v tvář společnosti a Bohu. Umělecky byl Sade oceněn až počátkem 20. století surrealisty. Spisovatel František Kožík zachycuje s přesnou znalostí doby i dochovaných písemností strastiplnou životní pouť tohoto pozoruhodného muže. (Založil/a: skjaninka)

Ariko
  4. 9. 2014, 12:55
Zklamání. Po pravdě řečeno jsem čekala mnohem více a dočítala jsem knížku jen z přesvědčení. Možná, že kdyby byla zvolena ich forma, bylo by celé dílo čtivější.