Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Nejhorší obavy

87%
4 27
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Nejhorší obavy
Autor:
Originální název: The Sum of All Fears
Poprvé vydáno celosvětově: 1991

Nejnovější vydání:
BB art - 1999
ISBN: 80-7257-146-X
Počet stránek: 666
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 4x v oblíbených
v přečtených 46x v přečtených
v knihovně 15x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (1999) 80-7257-146-X 666

Jak se může prezident Spojených států ochránit sám před sebou? Co když není schopen řešit zatím nejhorší světovou krizi? Jack Ryan si nikdy nemyslel, že se na tyto otázky bude muset jednou zeptat, zvláště když, po změnách světového řádu, chystá pro Střední východ mírový plán, který by měl konečně fungovat. Příliš mnoho zájmových skupin však už investovalo příliš mnoho obětí. Opomíjeni někdejší sovětskými sponzory, stále více vytlačováni novým uspořádáním, vytahují teroristé ještě jedno eso, s brutalitou dosud nepoznanou. Jedinou strašlivou akcí je svět vtažen do naléhavé nukleární krize - a tápající prezident má novou noční můru. Síly se střetávají. Padají výstřely. Co se zdálo být ojedinělým incidentem, jeví se teď oběma stranám jako štvavá provokace.
Ve světě na pokraji jaderné katastrofy musí zoufalý Ryan spolu se svým protějškem z FBI Murrayem najít řešení dříve, než hlavy států ztratí kontrolu nad sebou - a nad celým světem.

Za dozvuků pádu komunismu, války v Zálivu a změny poměru sil světových velmocí přichází román tak děsivě skutečný, tak nezvykle jasnozřivý, že jediný, kdo ho mohl napsat, je Tom Clancy. S výjimečnou autentičností - svým obvyklým puncem - vytvořil román neochabujícího napětí, jehož příběh doslova exploduje.
Se svou jedinečnou schopností pro velké, přesvědčivé zápletky a přirozeným vypravěčským talentem napsal Clancy již řadu bestsellerů, jichž se prodalo víc než 80 milionů.

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

tomashr
100% 100% 100% 100% 100%
  19. 4. 2011, 11:53
Mimořádně kvalitní kniha. Paradoxně na druhé straně filmové ztvárnění tohoto díla bych možná označil za vůbec nejhorší zpracování knihy, které jsem viděl, filmaři to zmotali tak, že to úplně ztratilo logiku. Pokud jste tedy náhodou viděli film, tak se nenechte zdeptat a zkuste i knihu, budete hodně překvapeni.
Děj je relativně jednoduchý - Palestinci najdou v poušti atomovou bombu, kterou tam ztratilo izraelské letectvo ve zmatku války Yom Kippur, po její opravě a vylepšení ji použijí k atentátu v USA (který se do značné míry podaří). Síla knihy je ale v dokonalé faktografické přípravě, kdy Clancy do detailu popisuje práci na bombě, paralelně s tím se rozvíjí popis dění v politice USA, kde se dobré nápady motají s osobními averzemi - člověk se od knihy zkrátka neodtrhne. A přitom narozdíl od filmu vše zapadá do sebe a dává smysl...