Originální název: The Prophet

PRAGMA (2013) 80-7205-781-2 106
Academia (2002) 80-200-1015-7 165
PRAGMA (2001)
Vyšehrad (1990)

Kniha Prorok je určena všem, kteří nejsou ochotni přijímat dogmata a zaběhlá klišé různých náboženských hnutí a skupin. Není to příběh s dějem a postavami, a přesto je to nesmírně dramatické a zároveň zklidňující čtení nutící k hlubokému zamyšlení. Každému z nás totiž jednou připluje jeho loď, na níž bude muset odplout, a v té chvíli se promítnou všechny stránky života, jeho radosti, strasti, touhy i obavy. To jsou témata Gibranovy knihy, o tom promlouvá Prorok k lidem, které opouští, ale zároveň slibuje, že se vrátí. A oni, přestože mají v očích slzy, jsou šťastni, protože jim otevřel oči a uši, zavedl je do výšin i do hlubin a ukázal jim pravý smysl života a smrti. Je to symbolický příběh, jehož slova přímo dopadají do srdcí hledajících, kteří chtějí vidět a naslouchat. (Založil/a: radúz)

Kačiska
  3. 5. 2013, 10:12
tuto knihu doporučuji je poučná a mě se líbí , Gibrán je skvěly spisovatel :) ale Poutník ě oslovil více ale obě knihi se určitě brzy stanou součástí mé " knihovny "
AnickaMa
  1. 9. 2015, 14:49
Nejprve jsem knihu nechtěla ani otevřít, největší vinu na tom měla moje češtinářka na gymplu, kterou jsem nesnášela (nesnášenlivost to ale byla vzájemná). Coby oficiální moderátorku všech školních akcí a školní reprezentantku v reciraci mě totiž donutila na předávání maturitních vysvědčení přednášet úryvky z Proroka, které byly vytržené z kontextu, nepochopené a já byla za debila.... Až později jsem překonala nechuť a objevila, jak skvělý Džibránův text je :-)
Slečna Zlopočasná
  17. 8. 2010, 16:29
Knížka mne oslovila, jet o jedna z těch knih, které je fajn číst delší dobu, vracet se k nim.. mne kniha velmi oslovila a doporučuji všem, kteří mají chuť u knihy přemýšlet a neočekávají "předžvýkané" pravdy ;o)