Život mezi životy

Život mezi životy Originální název: Life between lives

Nakladatelství Tomáše Janečka - 1992

Nakladatelství Tomáše Janečka (1992) 188

Populární zpracování experimentů torontského psychiatra s tzv. hypnotickou regresí. Kniha obsahuje teoretickou část, která objasňuje, jak funguje reinkarnace a co se děje v "bardu" a šest reinkarnačních anamnéz. (Založil/a: oldpilgrim)

Joe Fisher Joe Fisher
*??.??.1947 - †??.??.2001

Joel L. Whitton Joel L. Whitton
*??.??.1945

Mariana.
  21. 4. 2015, 3:02
Je zajímavé, že každého z nás trápí, co je po smrti. Proč po tom lidé nepátrají víc? Z pohodlnosti? Ze strachu? Jsou lidé zvyklí pasivně stát, místo aby konfrontovali hluboce zažité pravdy a vzorce? V jiných kulturách smrt není nic špatného. Není oplakávána. Je hluboce ctěna/vnímána. Strach ze smrti v této společnosti: Přirozené. Strach ze smrti ve skutečnosti: Velmi nepřirozené. Nikoliv z hlediska instinktů a evoluce jeskynních lidí :-), ale z principu vyššího. Strach z neznáma. Toto je jedna z nejúžasnějších knih, které jsem kdy četla. Kniha, která mi dala odpovědi na otázky bez různých rozporů. Whitton v knize popisuje zážitky pacientů po odchodu z těla, a podrobně popisuje, co je po onom jediném známém tunelu... Průvodce/ Tribunál soudců// Učebna.... Když se člověk zamyslí, podobná jakékoliv filozofii, protože CEST JE MNOHO, VRCHOL JEDEN. Platonovo podobenství o voze -- kdy člověk letí a je skopnut dolu z ideálního světa . Jeskyně. Aristoteles. Všichni jeden a ten samý kořen.

Kniha, kterou by si měl přečíst každý a následně žít VOLNĚJI. Druhá část knihy je věnována konkrétním zážitkům pacientů a následkům, které mají v tomto životě díky těm minulým.

-- komentář evidentně napsal člověk hluboce věřící v reinkarnaci, jakožto dítě konfrontován se smrtí, neustále o ní teoreticky přemítající ve věku, kdy si ostatní hráli s bábovkami ... člověk, který došel k tomu, že karma je jediný spravedlivý systém // v jiném světě nespravedlivém, jak nabízí křesťanství by žít nemohl a nechtěl... A postupem času poznal, že je tomu skutečně tak.. Nicméně způsobem, který nebude prezentovat na netu.

Takže říkám: že nejsem sice úplně objektivní, protože tento systém a nazírání na reinkarnaci jako jediné východisko mi je a vždycky byl blízký, nicméně přesto jsem hluboce přesvědčena, že knihy jako tyto je skutečně potřeba číst... Třeba by na sebe lidé nebyli tak zlí...? :)

Kniha má jedinou vadu -- a to, že se nedá sehnat... Nicméně si myslím, že její poselství by mělo znít dál -- takže když se vás sejde třeba 10, vymyslím, jak ji k vám dostat :-).
oldpilgrim
  14. 6. 2010, 18:00
Sonda do života v "mezidobí", tj. existenci mezi životy zde na Zemi. Velmi zajímavé případy lidí z regresní hypnózy psychiatra Whittona.