Smrt je vždycky osamělá

Originální název: Death is a Lonely Business

Práce - 1992
ISBN: 80-208-0265-7

Práce (1992) 80-208-0265-7 262

Román evokující zvláštní atmosféru kalifornských Benátek z let autorova dětství. Temný dramatický příběh začíná noční cestou tramvají a setkáním s člověkem, v němž vypravěč, mladý spisovatel, vytuší zlo. V Benátkách v té době záhadně umírají osamělí lidé… (Založil/a: Predalienus)

Venceslao90
  15. 7. 2012, 22:11
Velká škoda toho nezáživného začátku. Nejde v něm ani tolik o detektivní příběh, ale o vykreslení ponuré atmosféry města věčně zahaleného mlhou a přiblížení jednotlivých charakterů. Z tohoto důvodu je kniha do poloviny občas až příliš popisná a v důsledku toho i méně záživná. Druhá polovina je pak znatelně lepší. Vražd je stále více a začíná se rozvíjet zajímavý detektivní příběh s napínavým koncem a zajímavým rozuzlením.

Americký spisovatel Ray Bradbury, známý u nás zatím svými vynikajícími díly z oblasti science fiction Marťanskou kronikou a 451 stupni Fahreheita, mistrovsky evokuje ve svém posledním zatím vydaném románu zvláštní atmosféru kalifornských Benátek z let svého mládí. Vytváří temný dramatický příběh, blížící se nejnapínavější detektivce, na jehož počátku je jízda noční tramvají a setkání s člověkem, v němž vypravěč, mladý spisovatel, vytuší zlo. V Benátkách v té době záhadně umírají osamělí lidé a musí existovat někdo, kdo přesně ví, v čem jsou zranitelní. Mladý spisovatel se rozhoduje vraha vypátrat, třeba i na vlastní nebezpečí.
Lomeril
  8. 4. 2011, 21:33
Zvláštni detektivka, která se nezaměřuje ani tak na psychologii nebo na důkazy, jako na atmosféru města věčně pod mrakem, ve věčné mlze, kde žijí a hlavně umírají osamělí lidé.
pepso
  19. 3. 2016, 19:12
Opravdu zvláštní dílko. Velice dlouho mi trvalo než jsem se do knihy začetl. Začátek je poněkud zdlouhavý, popisný a nudný. Občas mi přišlo, že na sebe stránky ani nenavazují, nevěděl jsem zda jde o příběh nebo o vlastní schýzu hlavního hrdiny... Od druhé půlky je kniha už o poznání srozumitelnější a čtení je příjemnější. Na konec se z toho vyklube netradiční detektivka se zajímavým koncem:)