Zkáza Cíle

Fantom Print - 2007
ISBN: 978-80-86354-95-8

Fantom Print (2007) 978-80-86354-95-8 352

První kniha série Halo.

Na Halo zuří krvavá válka mezi lidmi a Smečkou a osud lidstva by mohl ležet v rukou posledního přeživšího Sparťana, hrdiny jiné legendární bitvy - zoufalého boje, v němž ani jedna strana nebrala zajatce a který nakonec přivedl lidskou rasu na Halo - bitvy o planetu Cíl. Dali jsme tomuto velkolepému a zároveň tragickému konfliktu život a výsledkem je celý jeho příběh. Zatímco se brutální jednotky Smečky nezadržitelně valí vesmírem s cílem vyhladit lidstvo, zbývá jediná pevnost - planeta Cíl. Poslední bašta, která snad bude schopna nápor vetřelců zastavit. Země je prakticky za dveřmi a tak mají obránci Cíle ještě jednu,vyšší prioritu: zabránit Smečce, aby objevila její polohu. (Založil/a: Geri.g)

Eric Nylund Eric Nylund
*12.11.1964

Esther Darnett
  30. 11. 2013, 10:43
Ač nejsem hráčem HALO, celá série se mi velice líbila, především opak díly od Nylunda. Ve finále je z toho výborné sci-fi a člověk se nai nemusí orientovat v herním světě.
Master Chief
  6. 7. 2014, 11:09
Skvělý prequel, rád jsem se dozvěděl o Chiefově výcviku, později o vývinu Mjolniru a atd. Ke konci je kniha pořádně napěchovaná akcí. Takže si knihu určitě přečtěte
Nocturnum
  28. 9. 2012, 10:19
Perfektně zpracovaný "prequel" k událostem v Halo CE. Výborně rozšířil její mytologii, aniž by přidával něco přebytečného. Ve Zkáze cíle je vše popisování vcelku uvěřitelně, lidské technologie nejsou nijak přehnané, naopak působí reálně - skutečně, výjma vesmírného proudu jsou všechny popisované techy známé a vyzkoumané i v současnosti! Díky této jednoduchosti působí - především - vesmírné bitvy velmi věrohodně, jsou velmi čistě napsané - čtenář v nich má dokonalý přehled. A nejlepší je, že jich je opravdu hodně. Psychologie postav je samozřejmě nastíněná jen lehce, ovšem dostatečně. Přestože jde v knize o mnohokrát opakovaný námět, je zde podán velmi dobrým způsobem a každý fanda sci-fi si čtení bude užívat. Já sám jsem si mnohokrát říkal "Tohle už znám, ale nikdo to ještě nenapsal tak perfektně, tak jednoduše a tak výstižně!". 85%.