Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Bojová linie

73%
4 3
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Bojová linie
Autor:
Originální název: Op-Center - Line of Control
Poprvé vydáno celosvětově: 2001

Nejnovější vydání:
BB art - 2004
ISBN: 80-7341-297-7
Počet stránek: 352
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 10x v přečtených
v knihovně 5x v knihovně
k přečtení 5x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2004) 80-7341-297-7 352

Na knize spolupracovali Tom Clancy, Steve Pieczenik a Jeff Rovin.

Osmá kniha série Operační centrum. Knihy následují v tomto pořadí: Operační centrum, Zrcadlový odraz, Hra o stát, Zákon války, Rovnováha sil, Stav obležení, Rozděl a panuj, Bojová linie, Čestné poslání, Moře v ohni, Cestou zrady, Válka orlů.

Nová operace elitní skupiny Striker má za cíl zajmout islámského duchovního, který podněcuje povstání proti indické vládě; když však na hranicích mezi Indií a Pákistánem dojde ke střetu, skupina se ocitne mezi dvěma ohni skutečné války. Jde i o otázku Kašmíru. Osud Strikeru je v rukou agenta-dubléra, o jehož činnosti se v Americe mnoho neví, a který může skupinu, s níž má nevyřízené účty, zaprodat, nebo naopak dostat na svobodu.
Elitní jednotka Striker z Operačního centra se na žádost indické vlády vydá do akce, která má zabránit jadernému konfliktu na indickém subkontinentě. V podhůří Himálaje stojí proti sobě Indové a Pákistánci; obě strany si dělají nárok na území Kašmíru. Jejich vojska se drží navzájem v šachu a zákopy přitom dělí jen úzký pruh země - „bojová linie".
Původní záměr akce Strikeru narušil bombový útok ve Šrínagaru, podniknutý pákistánskou teroristickou buňkou. Exploze však zničí kromě indické policejní stanice i hinduistický chrám a autobus s hinduistickými poutníky. Takový útok bezpochyby vyburcuje nenávist vůči pákistánským muslimům a hrozí, že se stane záminkou k preventivnímu jadernému úderu na Pákistán.
Ukáže se, že není zcela jisté, kdo za bombovým útokem stojí a že může jít o spiknutí. Čtenář sleduje vývoj událostí, jež mají vyjasnit, zda skutečně jde o spiknutí; pravdu zná mladá indická agentka, je však třeba ji přesvědčit, aby tuto pravdu sdělila světu, a za tímto účelem je dostat do Pákistánu. Teroristickou buňku, která drží agentku v zajetí, pronásleduje indická armáda, neboť jisté kruhy v indické vládě nemají zájem na tom, aby pravda vyšla najelo. Po buňce pátrá i jednotka Striker...

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace