Mnoho životů, mnoho Mistrů

Mnoho životů, mnoho Mistrů Originální název: Many Lives, Many Masters

Metafora - 2005
ISBN: 80-7359-015-8

Metafora (2005) 80-7359-015-8 153

Autor téhle knížky měl zavedenou psychiatrickou praxi, spokojené manželství a klidný život. To všechno ovšem jen do chvíle, než do jeho ordinace vstoupila Catherine, mladá žena trpící úzkostí a děsem z celého světa. Když nepomohla standardní terapie, rozhodl se její lékař přistoupit k hypnóze. Jaké však bylo jeho překvapení, když pacientka místo zážitků z raného dětství začala popisovat situace, lidi a události, které se odehrály dávno před jejím narozením. Catherine v hypnotickém stavu doslova cestovala časem, od prehistorických jeskyní přes paláce starověkého Egypta až do soudobých válečných časů. Jenže to ještě nebylo všechno. Catherine se dostala do jakéhosi bezčasí mezi životy, odkud přinášela vzkazy od vyspělých duchovních bytostí, Mistrů, kteří bdí nejen nad námi, ale nejspíš i nad celým světem Dr. Weiss nabyl jistoty, že to, co se před jeho očima odehrává, je prostě pravda, a jako první se pokusil skloubit fenomén až dosud odkazovaný do říše fantazie s věcnou a chladnokrevnou vědou. (Založil/a: oldpilgrim)

skranak
  4. 9. 2013, 19:57
Mám podobný názor,kniha mě v půlce začala nudit.A moc tomu nevěřím,že se to opravdu stalo.Přesto doporučuji přečíst,aby si udělal každý svůj názor.
Lizard
  30. 8. 2012, 22:59
Autor zde popisuje své terapeutické metody - léčbu hypnózou. Jeho pacientka se vrátila do svých minulých životů a zprostředkovala mu informace od "duchovní entity", čímž potvrdila reinkarnaci. Kniha je však víceméně psána jako přepis nahrávek z terapie - otázka X odpověď. Zhruba uprostřed knihy jsem se začala nudit. Kniha mě zklamala, čekala jsem od ní více.
Mistwraith
  14. 12. 2013, 11:42
Kniha se mi líbila, velmi příjemně se četla. Styl přepisu nahrávek s kombinací vlastního názoru autora mi zcela vyhovoval a zajišťoval jistou dávku svěžesti. Otázka pravdivosti a důvěryhodnosti "mluvení Mistrů k autorovi" je pro mne však poměrně relativní...
i-infinite
  19. 8. 2012, 12:31
Zajimavé počtení. Tohle téma mě velmi zajímá. Ovšem chvílemi mi to opravdu přišlo vymyšlené, co se Mistrů týče, když začali promlouvat k doktoru Weissovi.