Blázny šatí stvol

Petrov - 1998
ISBN: 80-7227-023-0

Petrov (1998) 80-7227-023-0 151
Host (1998)

Závěrečný díl trilogie o brněnské bohémě. Autentické vzpomínky se prolínají s mystifikací a divokým humorem. (Založil/a: s-reader)

s-reader
  10. 8. 2010, 7:59
Není to Řezníček - surrealista, ale Řezníček - brněnský bohém. Na jedné straně škoda, Řezníčka surrealistu mám moc rád, na straně druhé zajímavá kniha, která nás s obrovskou nadsázkou seznamuje s brněnskou bohémou, kterou, jak už jsem několikrát uvedl, Řezníček nazývá "okruh demiurga Jana Nováka", který byl zajisté osobností nepřehlídnutelnou. V této knize dojde k zmrtvýchvstání demiurga Jana Horáka, jediného, absolutního a Řezníček si pohrává s myšlenkou, jak by to vypadalo, kdyby se v Národním Divadle opravdu připravoval Horákův (Novákův) balet Hellé. Pravda je, že Jan Novák, vděčná předloha pro Jana Horáka, opravdu svůj balet Národnímu Divadlu nabídl. Výborné jsou také scénky z brněnského blázince (brněnsky raplhaus) a z cikánského tábora.