Čtyři z tanku a pes

Čtyři z tanku a pes Originální název: Czterej pancerni i pes

XYZ - 2006
ISBN: 80-87021-44-4

XYZ (2006) 80-87021-44-4 534

Janek, Gustík, Oleg, Tomáš, Lidka, Marusja, tank č.102, Rudy, pes Šarik se vrací! Televize PRIMA od neděle 22.10.2006 začíná opět po dlouhých letech vysílat legendární polský televizní seriál Čtyři z tanku a pes, který vždy překonal všechny rekordy ve sledovanosti. Knižní verze humorným způsobem přibližuje příběhy čtyř vojáků a psa Šarika. Při své dlouhé cestě za osvobozením Polska se dostanou až do Berlína. Nastávají situace plné bojových scén, ale i humorných příběhů. Jako vítězové se vracejí do hlavního města Slezska - Katovic. Seriál ukazuje kontrasty mezi romantikou a skutečností i nebezpečím vojenského života a proto je stále tak oblíbený. Seriál vznikl v roce 1960 a od té doby se těšil obrovské popularitě, která si vyžádala neustále natáčení dalších částí. Celkem bylo natočeno 21 dílů. V Polsku a takřka po celé východní Evropě se seriál těší obrovské popularitě i dnes. Za vše hovoří to, že je znovu vysílán na většině polských stanic a rovněž po celé Evropě ať již prostřednictvím veřejnoprávních nebo komerčních, terestrálních nebo satelitních televizí. V ČR byl nedávno vydán s velkým ohlasem rovněž na DVD. V ČR vychází na rozdíl od předchozích vydání společně v jednom obsáhlém svazku a je předpoklad, že znovu osloví mnoho čtenářů. (Založil/a: John L. Flow)

Janusz Przymanowski Janusz Przymanowski
*20.01.1922 - †04.07.1998

spitfirehaga
  20. 9. 2012, 23:09
Knihu jsem v dětství přečetl několikrát a moc mě bavila. Bohužel, po přečtení řady jiných, mnohem vážnějších a z velké části skutečných příběhů z války se na Čtyři tankisty dívá člověk úplně jiným pohledem - jeví se jako naivní pohádka.
veck.nuh
  19. 10. 2014, 16:28
První jsem jako dítě viděl seriál, později jsem četl dva díly vydané v Saturnu. No a když vyšlo nové vydání nedalo mi to a přečetl jsem si z nostalgie ty naše čtyři kluky s Šarikem znova.
Dnes, když víme jak sověti naložili s polskými důstojníky v Katyni... To jsou paradoxy.
zelvicka
  19. 6. 2010, 18:48
Dědeček mi na to pořád pěl ódy, tak jsem to jako celkem malý přečetl a docela se mi to líbilo. Těžko říct, jak by se mi to líbilo teď, když vím svoje :)
simon111
  13. 1. 2012, 17:24
Kdyby jednotlivé složky rudé (i polské) armády předváděly to, jak je to prezentováno v knize, věřil bych možná i na ten socialismus s lidskou tváří :D :D Ale jako malému se mi to četlo moc hezky.