Zápisky Paula Bruntona - sv. 3 - Cvičení pro hledání, relaxace a ústraní

Originální název: Practices for the Quest, Relax and Retreat

Iris - 1993
ISBN: 80-901039-6-0

Iris (1993) 80-901039-6-0 426

Cvičení pro hledání oslovuje ty, kteří chtějí vědět něco o svém nitru a o technikách sebezkoumání. Soubor disciplín, cvičení a technik, užitečných pro vlastní duchovní rozvoj. Relaxace a ústraní se obrací k naléhavé potřebě dnešní doby vyvažovat horečné tempo a stoupající napětí záměrně pěstovanou psychohygienou. Je praktickým poučením, jak vyrovnávat činnost orientovanou ven osvěžujícími obdobími tvořivého vnitřního ticha. (Založil/a: oldpilgrim)

vladislaus
  12. 10. 2011, 12:39
Úryvek z díla: I když přijímáme budhistický názor, že vše je pomíjející, že vše podléhá změně a je odsouzeno k rozkladu, nemusíme popírat, že krása a radost, které lze najít ve fyzickém životě, i když jen chvilkově, mají přesto svou hodnotu. Je snad louka plná květin naprosto bezcenná? Je nutno zcela zavrhnout krásu zapadajícího slunce?
Myrddin33
  5. 4. 2013, 14:28
Zápisky se čtou vcelku nelehce. Není to odpočinkové čtení, ale to velká díla zpravidla nejsou. V zápiskách je mnoho důležitých pravd a informací. Člověka velmi obohatí a pokud je pouze nečte, ale zápisky se snaží uvést do života, tak myslím, že dílo plní svůj účel. Knihu jsem četl velmi dlouho, mnoha přestávkami, abych si urovnal v hlavě její myšlenky. Doporučuji rozhodně všem lidem, kteří touží po duchovní osvětě.
oldpilgrim
  16. 6. 2010, 16:45
Pro pokročilé hledající Pravdy života.