Zpověď nebezpečné mysli

Originální název: Confessions of a Dangerous Mind

Knižní klub - 2003
ISBN: 80-242-1056-8

Knižní klub (2003) 80-242-1056-8 304

Napětí, výstřelky, nebezpečí, špatné mravy a nevázané veselí - to vše obsahuje bizarní autobiografie muže, který v 60. a 70. letech udal svými soutěžními pořady tón pokleslé televizní zábavě. Chuck Barris se ve své "neautorizované autobiografii" doznává, že po celá léta, kdy kazil vkus amerických diváků, pracoval jako profesionální zabiják ve službách CIA. A tak zatímco tento neblaze proslulý showman cestoval po světě, aby hledal inspiraci pro své dryáčnické soutěže, rostl počet nepřátel USA zabitých jeho rukou do desítek... A protože Barris dokázal pospojovat chmurný výkon vražedné profese s radostnou sexuální aktivitou, je výsledkem jeho literární tvořivosti text, který kromě morbidně vyhrocených scén nabízí především neokázalou zábavu, plnou břitkého humoru a vtipných hlášek. Není proto divu, že po této skandální knize sáhl i George Clooney a v roce 2002 podle ní natočil film promítaný u nás pod názvem Milujte svého zabijáka. (Založil/a: smitka8)

Chuck Barris Chuck Barris
*03.06.1929