Originální název: Pozlacená klec

Moba - 2016
ISBN: 978-80-243-7171-9

Moba (2016) 978-80-243-7171-9 256
Moba (2010) 978-80-243-3801-9 223

Paříž 1869. Terezina rodina neodmyslitelně patřila k výkvětu druhého císařství. Ale všechno se změnilo v okamžiku, kdy otec - notorický hráč - prosázel většinu majetku. Po jeho smrti musí Tereza čelit tvrdé realitě. Z bohaté dědičky se stává dívka bez věna i bez budoucnosti. Ve svém postavení má jen dvě možnosti: ponižující sňatek s otcovým věřitelem, nebo místo společnice v rodině zbohatlíka. Volí druhou možnost, která jí připadá méně pokořující. Vůbec netuší, do jaké pasti vstupuje a jakým intrikám bude muset čelit. Všechny naděje upírá k bratrovi - poručíku koloniální armády. Po jeho návratu je ale všechno jinak... (Založil/a: Laura)

locin
  12. 10. 2016, 13:54
Toto je třetí kniha od této autorky. A určitě budu v jejích dílech pokračovat. Způsob jakým popisu dané děje mě opravdu zaujal. Příběhy mají spád, povedené zápletky a naprosto úžasný zakončení. Rozhodně doporučuji kdo tuto autorku má rád toto přečíst a kdo ji nezná tak doporučuji zkusit.