Drákula Nesmrtelný

Drákula Nesmrtelný Originální název: Dracula The Un-Dead

Plus - 2009
ISBN: 978-80-00-02363-2

Plus (2009) 978-80-00-02363-2 500

Drákula Nesmrtelný je volným pokračováním klasického Drákuly od Brama Stokera, ztělesnění hororového žánru, prototypu a nedostižného modelu dnes tak populárních příběhů o upírech. Začíná nějakých 20 let po domnělé smrti hraběte Drákuly, setkáváme se v něm s většinou postav, které už známe, ale ukazuje se, že všechno bylo tak trochu jinak... Je možné, že v pozadí strašlivých událostí popsaných v původním Drákulovi stál ještě někdo horší než hrabě Drákula sám? A jakou roli hraje v příběhu tajemná hraběnka Báthoryová, Čachtická paní, která se v románu záhy objeví? (Založil/a: Madao)

#novela  #upíři
Dacre Stoker Dacre Stoker
*23.08.1958

Ian Holt Ian Holt

teola
  15. 2. 2011, 21:05
Moje momentální poblouznění. Spojení Draculy a Alžběty Báthoryové? Můj zvrácený sen :-) A splnil se. Čte se velmi dobře, ale ke konci to malinko pokulhává. A ten závěr mohl být taky jiný, ale to bych asi chtěla moc :-)
Miss Utahraptor
  8. 9. 2011, 15:31
"Leč doba válek pominula, ... Krev je dnes, v dobách potupného míru nad jiné vzácná tekutina, a slavné jméno Dracula už zní jen v legendách."

Velmi slušné, originálně pojaté, volné pokračování světoznámého románu. Jako veliké plus bych uvedla výrazné polidštění postav, ústup od, sice krásného, leč značně nerealistického, zidealizovaného pojetí v původní knize. Čte se to pěkně, sloh je dobrý, atmosféra celkem přesvědčivá. Konec mne výrazně rozhořčil. Možná i víc, než ten u původního Draculy.
snedy
  22. 11. 2013, 23:15
První půlka je výborná především díky rozplétání osudů postav z původního Drákuly a díky příjemné atmosféře doby. Konec je možná trošku zbytečně akční a přehnaný (hraběnka jako drak), ale za ponurý thriller první poloviny musím dát plný počet.
CreatorJH
  10. 3. 2013, 11:41
Odporná slátanina, která se s Draculou od Brama prostě nedá srovnávat. Společné jsou snad jen postavy, které mi tu pan Dacre navíc zprotivil. Opomenu-li poměrně dobrý nápad s Alžbětou, nespatřuji v tomhle "díle" nic hodného původních 79%. Někdo tu napsal, že sloh je dobrý - s prominutím, ale přeskakovat od uměleckého stylu ke stylu odbornému tak strašně, jakoby vám rány zašíval slepý chirurg, to mi moc jako dobrý sloh nepřijde. Občas naprosto pitomé obrazy, které mají dotvořit atmosféru počátku 20. století jsou do příběhu vecpány násilně a uměle. Megaslabinou celého tohoto salátu je logika. Tu v díle skoro nenajdete. Alžběta-drak; hojení ran najednou nefunguje, ikdyž se napiju krve, protože proto; nemám nos, ale meč zasvištěl nad nosem; teatrální Drákula apod. Nevím, co mě to donutilo dočíst do konce - asi jenom pocit lítosti nad již přečtenými stránkami.
Judy
  22. 2. 2015, 10:53
Dobrá knížka. Krásně napsaná a dobře se čte. Dokonce se mi o trošičku víc líbila než Dracula od Brama Stokera. Oběví se tam pár známých jmen a osudy postav se vyvíjí, tak jak bychom mnohdy nečekali, že dopadnou. Například né každý, koho považujeme za zloducha musí být zloduch a činy kterých se dopustil páchal pro dobro světa a může také vroucně milovat. Jen jeden či dva popisy děje mi připadaly jako z marvelovských nebo manga komixů (což mi moc nevadí a příběhu to na kráse neubírá) a zakončení celého příběhu by mohlo být lepší. Ale hlavní je, že opět dobro vyhrálo nad zlem.
Sobekkare
  30. 1. 2015, 23:54
Celkom dobrá kniha, ale úplne domotaný dej. I keď sa snaží o vytvorenie historickej atmosféry je to miestami trochu ťažkopádne. Príde mi to ako hollywoodske béčko, kde práve všetko dobré spoja a úplne popletú. Títo dvaja autori sú ovplyvnení filmami, čo sa ukazuje v deji. Mohli radšej skrátiť knihu, vynechať nejaké obrazy a bolo by to určite lepšie riešenie. Mám radšej starého dobrého Draculu od Brama Stokera.