Fantastická zvířata a kde je najít

Albatros - 2013
ISBN: 978-80-00-03254-2

Albatros (2013) 978-80-00-03254-2 69 vázané
Albatros (2002) 80-00-01020-8 69 brožované

Fantastická zvířata a kde je najít je učebnice zmiňovaná v sáze J. K. Rowlingové o Harrym Potterovi. Jejím fiktivním autorem je pan Mlok Scamander. Kniha pojednává o fantastických zvířatech kolem světa.

Alespoň jeden výtisk knihy Fantastická zvířata a kde je najít vlastní téměř každá kouzelnická domácnost v celé zemi. Nyní, po omezenou dobu, mají i mudlové příležitost zjistit, kde žije pětinoh, čím se živí kluběnka a proč není dobrý nápad nechávat za dveřmi mléko pro bodloše. Výtěžek z prodeje této knihy je věnován nadaci Comic Relief, což znamená, že srpce a svrčky, které za ni zaplatíte, dokážou kouzla, jakých není schopen žádný čaroděj. Máte-li pocit, že to není dostatečně dobrý důvod k tomu, abyste se rozloučili se svými penězi, mohu jen doufat, že až kolem vás půjde nějaký kouzelník v okamžiku, kdy na vás zaútočí mantichora, bude ochotnější než vy. Nadace Comic Relief věnuje peníze, které obdrží z prodeje této knihy, na projekty určené na pomoc některým z nejnuznějších a nejzranitelnějších lidí v nejchudších zemí světa.

Tiwala
  30. 9. 2012, 15:40
Trochu jsem se u tohoto díla nudila, ale je to každopádně příjemná doplňková knížka k celé sáze, kterou by si měl určitě přečíst každý fanda Harryho.
Rutsuka
  2. 2. 2016, 16:21
Jako samostatná kniha celkem nuda, ale jako doplněk k celé sérii a nahlédnutí do školních materiálů je to docela fajn :-) doporučuji číst zároveň nebo těsně po čtení klasických dílů, dokud jsou "zážitky" s popisovanými tvory čerstvé :-)
VerenaLord
  30. 1. 2013, 11:00
Učebnice, o které se dočteme v knihách o Harrym Potterovi, barvitě dokresluje život v bradavické škole. Vtipné jsou veškeré poznámky psané mladými čaroději.
Bloodym
  3. 12. 2013, 12:51
TakFantastická zvířata a kde je najít mě nenadchlo, vlastně jsem se u toho upřímně nudila. A když už člověk radši uklízí, než si čte, je jasné, že je něco špatně. No jen se děsím, jak tohle převedou na film...
navabaca
  16. 11. 2016, 22:55
Značně proměnlivá délka a kvalita jednotlivých hesel v této kouzelnické encyklopedii bohužel svědčí o tzv. vaření z vody. Poměr pouhých 8 kreseb k celkem 75 popsaným druhům je zarážející. Jako by Fantastická zvířata byla psána bez fantazie.
Famfrpál v průběhu věků je o třídu promyšlenější i zábavnější.
Alyss Mainwaringová
  12. 5. 2014, 15:18
Kniha je určitě zajímavá pro všechny, kteří zbožňují Harryho Pottera. Bohužel to není můj případ, a tak mne kniha moc nebavila. Moc hezky napsané, takže čtyři hvězdy.
Rumbelle
  26. 2. 2015, 18:27
Hezký doplněk pro fanoušky Harryho, ale nic víc, Začátek je nudný a plno příšer neznáte a nikde jinde kromě Bradavic je nepotkáte. Jediné plus je to, že je to obohaceno o vtipné komentáře Harryho a jeho přátel.
Radka Pařízková
  25. 3. 2015, 16:47
Když jsem se dozvěděla, že na tuto doplňkovou knížku chtějí dělat pokračování filmů Harryho Pottera před Harrym Potterem, celkem mě to zaujalo. Tato knížka, je sice místy až nudná (zvíře, zvíře.... zvíře...), ale spestřují to Harryho a Ronovy vpisky.
XZvire
  31. 12. 2014, 21:00
Výborný doplněk pro fanoušky Harryho. Řekla bych, že je to o moc lépe napsané než Famfrpál v průběhu věků. Přeci jenom kouzelná zvířata jsou mnohem víc zajímavá. Autorka obohatila učebnici o psané komentáře hlavních hrdinů Harryho Pottera, když se nudí u vyučování.. Kdo to taky ve škole nedělal? ;-)
honzik10
  9. 9. 2013, 19:55
Znova, znova a znova píšu, že tohle byl další pěkný přírůstek do rodiny HP :D Ale určitě tahle nebyla hezčí než ty ostatní, asi to byla z těc tří ta nejhorší. :((((((((((
majkee
  30. 10. 2012, 14:13
Sympatický průvodce světem příšek HP. Je to dobré spíše jako pomůcka při četbě série a oživení si znalostí než jako samotná publikace.
RikaAkira
  7. 12. 2011, 23:21
Koupila jsem si ji s velkou slávou, během dalšího roku jsem se neúspěšně snažila rozluštit kurz koruny - galeony, srpce, svrčky (neklame-li mne paměť) a nejlepší věc, kterou mi kniha přinesla, byla konkrétní inspirace a fakta pro podobu "fantastických zvířat" a hlavně převážně přímo epické poznámky Rona a Harryho. Jo, jsem s touto investicí spokojená :)
koki.veru
  22. 12. 2016, 8:30
Zpestření příběhu Harryho Pottera pěkné, občas i vtipně napsané. Takové oddechové čtení, ve kterém se dozvíte více informací o jednotlivých zvířatech z kouzelného světa.
Kristýna de Brno
  2. 12. 2016, 0:49
Tuto knihu nelze hodnotit jinak, než v kontextu celé HP franšízy, samostatně to jaksi nemá smysl. Takže budu už od začátku už trochu zaujatá, snad to nevadí :D Knihu jsem četla už dávno, ale po zhlédnutí nového filmu (skvělého mimochodem!) jsem dostala chuť se do Zvířat znovu zavrtat a trochu si osvěžit své magizoologické znalosti. A jako vždy jsem si to hodně užila. Rowling to má neskutečně promyšlené. Na jednom fanouškovském fóru jsem jednou četla, že je jediný člověk, který našel praktické využití pro klasické vzdělání. A je to pravda - Rowling zde zužitkovává své úctyhodné znalosti různých mytologií, celé je to konzistentní, zajímavé a, no, zkrátka magické.
Jen těch obrázků je škoda, to uznávám :(
Veve721
  23. 9. 2016, 22:16
Chybí mi nějaké pěkné ilustrace, které by tomu hned daly lepší vzhled a je to celkově trošku nuda. Je to lepší než "famfrpál" a některé vtipné poznámky mně dokonce i pobavily, ale jinak zbytečnost mít to v knihovničce. Aspoň, že jsem za to nevyhodila peníze, ale půjčila si to jenom v knihovně. Myslím, že i ty 2 hvězdy, co jsem dala jsou moc... ale 1 a půl dát nejde a v porovnání s "famfrpálem" je vidět pokrok, tak ho chci odměnit. :D
agent_R.M.
  5. 10. 2015, 22:05
Hezky vymyšlená knížka,i s "patinou" od hlavních hrdinů :D Nicméně mohli přidat i ilustrace všech těch tvorů ale myslím že i takhle jde o docela vtipnou publikaci (která ale bude nepottterovským čtenářů k nepochopení :D )
Yoshika
  6. 1. 2017, 13:59
Úvod knihy, který nás do světa bájných stvoření zasvěcuje, je stejně vydařený jako kniha Famfrpál v průběhu věků. Bohužel se jedná o velmi krátkou část, kterou následuje už encyklopedické seznamování s jednotlivými tvory. Ona druhá část není špatná, zvířata jsou to zajímavá, ale zas až tolik ji číst mě nebavilo. Na druhou stranu, ke světu Harryho Pottera kniha patří a číst ságu s tím, že občas mrknu do této "chytré" knihy, s jakým že to tvorem naši hrdinové právě přišli do styku, určitě není na škodu. Navíc poznámky Harryho a Rona jsou vtipnou vsuvkou. Obrázků mohlo být více, těch je opravdu málo na to, že se jedná o encyklopedickou publikaci.
Agáta Marousková
  16. 11. 2016, 18:47
Kniha je skvělá. Ostatní knihy jsem necetla, ale i tak super! Doporučuji vsema deseti. Je to i vtipné ☺
Táňa Plačková
  2. 8. 2016, 17:24
Na tuhle knížku jsem se těšila víc než Famrpál, ale nakonec mě to bavilo méně :) Každopádně i tak jsem knížku musela mít :D
charlizee
  5. 6. 2016, 11:45
K pořízení a přečtení knihy mě inspirovala blížící se premiéra filmu. Je zajímavé, že vznikne snímek podle ryzí čarodějnické učebnice, která příběhovosti využívá jen k dovysvětlení některých kouzelných tvorů a obraně proti nim. Malinko zavádějící je zachování abecedního řazení zvířat v českém překladu - nebyly pohlídány takové detaily jako např. když se v textu autor odkazuje na jiného, v anglickém originálu již dříve zmíněného tvora, který ale v českém překladu přijde na řadu později, což čtenáře mnohdy nutí listovat v knize dále, aby si něco ujasnil.
Křupavá Kachnička
  13. 3. 2016, 12:33
Knihu jsem přečetla za odpoledne a opět musím říct, že se mi navzdory vlažným kritikám velmi líbila. Doufám, že Rowlingová bude v tomto trendu pokračovat a postupně napíše všechny knihy, které jsou v sáze o Harry Potterovi zmíněny. Nejvíce se těším na Dějiny čar a kouzel, případně na Dějiny bradavické školy. Jen tak dál Joanno, já Vám fandím.
kristyna3252
  10. 11. 2013, 18:50
S velikým nadšením jsem si tuto knížku koupila v knihkupectví Dobrovský. Knížka se mi moc líbí a rozhodně nelituji toho, že jsem si ji koupila. Knížka poskytuje také doplňující informace ohledně kouzelnického světa. PS: Zápisky Harryho a Rona v knížce mě velice pobavili a mrzí mě, že jich není víc.