Džungle rtěnek

Džungle rtěnek Originální název: Lipstick Jungle

BB art - 2010
ISBN: 978-80-7381-702-2

BB art (2010) 978-80-7381-702-2 383

Nico Onneilyová je šéfredaktorka časopisu Bonfire a chystá se převzít celé mediální oddělení. Má hvězdnou budoucnost, úspěšného manžela a dospívající dceru, pro kterou by udělala cokoli - ale z manželství se už dávno vytratila romantika, a proto se snaží najít ji v náručí mladšího muže. WENDY HEALYOVÁ je ředitelka filmové společnosti Parador Pictures a matka tří dětí. Manžela prakticky živí, nicméně jí vyhovuje, že se on dokáže postarat o děti a jí zbývá dostatek času na práci. Celý svět se jí hroutí ve chvíli, kdy ji manžel zničehonic požádá o rozvod. VICTORY FORDOVÁ, jedna z nejúspěšnějších módních návrhářek v New Yorku, je i ve svých třiačtyřiceti letech nenapravitelný snílek, ale sotva dokáže držet krok se svými ideály. Poté, co naváže vztah s výstředním padesátiletým milionářem, začne zpochybňovat nejen existenci pravé lásky, ale i postavení úspěšné ženy ve světě byznysu. Hrdinkami románu jsou opět úspěšné ženy, s jakými jsme se již setkali v autorčiných předešlých románech. Pro tyto čtyřicetileté dámy, nerozlučné přítelkyně, kterým Bushnellová přisoudila tradiční mužské role, je nejdůležitější, aby se ve svém oboru udržely na vrcholu. A protože kariéra je pro ně nadevše, zdánlivě bezvýchodné situace vyřeší a tvrdě jdou za svým cílem. (Založil/a: PorterIce)

jehlaspichlas
  26. 8. 2011, 17:46
Kniha mi připomíná některé seriály jako např: Milenky nebo Zoufalé manželky ale z
psychologického hlediska za nimi zaostává. Myslím, že i seriál Sex ve městě byl
mnohem úspěšnější než Džungle rtěnek. Džugle rtěnek mi připadá jako plastická
téměř nic neříkající průměrná hračka, která postrádá nějakou nápaditost, spousta
věcí se dá v autořině knížce odhadnou, jakým proudem se bude příběh rozvíjet,
chybí tam spousta zkažených postav typu dr. House nebo jiných, že by každá
měla jiný názor na problém, ale to bych chtěl od spisovatelky asi moc.
teite
  3. 1. 2014, 14:22
Dosti nudná ptákovina, i když alespoň je tu jakýsi děj, což se o některých jiných autorčiných dílech říci nedá.
passerbyElu
  23. 4. 2011, 21:04
Tlustá nezáživná kniha. Její obsah by šel shrnout do krátké brožury. Řešení totožných problémů workoholických matek pořád dokola, je zkrátka o ničem. Kdyby alespoň osudy jednotlivých "hrdinek" byly odlišné, ale je to prakticky na jedno brdo. Ani sem ji nedočetla...
Petka10
  3. 9. 2012, 15:17
Mile ráda doporučím, příjemné čtení románu pro ženy. Prvých pár stránek jsem těžce četla ale pak to šlo jak po másle... Já dávám palec nahoru a jdu hledat další román :)